Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Відображення ФОПом в декларації платника ЄП сплаченого роботодавцем ЄСВ

ФОП на ЄП групи 3 є також найманим працівником, за якого роботодавець сплачує щомісячно з його зарплати ЄСВ у розмірі більшому, ніж мінімальний. Отже, ФОП має право не сплачувати ЄСВ як ФОП. Як це відобразити ФОПу в декларації платника ЄП, щоб уникнути нарахування пені за несплату (невчасну сплату) ЄСВ за себе?

У зв'язку з прийняттям Закону № 592-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» внесено низку змін до Закону про єдиний внесок.

Відповідно до внесених змін, зокрема, в ст. 4 Закону №2464, яку доповнено частиною шостою, якою передбачено звільнення від сплати за себе єдиного внеску з 1 січня 2021 року фізичних осіб – підприємців, які мають основне місце роботи, за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску.

Тобто, з 1 січня 2021 року ФОП, який не лише здійснює підприємницьку діяльність, а є найманим працівником, за умови, що робота за наймом є основним місцем роботи, звільняється від сплати ЄСВ за себе за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за нього у розмірі не менше мінімального страхового внеску  (з 1 січня 2021 року – 1 320 грн.).

Додатково документально оформлювати звільнення від сплати ЄСВ підприємцю за себе та інформувати податкову, про те, що робоотодавець сплачує за  нього ЄСВ, законодавством  не передбачено. Аналогічна думка зазначена у листі ДПС від 19.03.2021 р. № 1083/ІПК/99-00-04-03-03-06.

Те, що такий ФОП є найманим працівником за основним місцем роботи податківці поба-чать по ІПН, який буде зазначений роботодавцем в повідомленні про прийняття на роботу, в Додатках 5 та 1 об’єднаної звітності та безпосередньо підприємцем в поданій декларації. Тому, і про нарахування штрафів та пені, в даному випадку, не може бути й мови.

При поданні в електронному вигляді Додатку 1 до Декларації підприємець, графи за місяці, за які роботодавцем сплачено ЄСВ у розмірі не менше мінімального страхового внеску, залишає незаповненими. При поданні в паперовому вигляді - у відповідних місяцях ста-виться прочерк.

Порядок звірки даних у разі виникнення непорозумінь щодо сплати ЄСВ підприємцем чи роботодавцем передбачено ст. 20 Закону про ЄСВ.

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі