Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Звільнення ФОП від сплати ЄСВ за березень-квітень 2020 року: чи є умови та обмеження?

Чи обов'язково зупиняти діяльність для звільнення ФОП від сплати ЄСВ за себе за період березень-квітень 2020 року? Як бути, якщо у ці два місяці надходитимуть кошти на розрахунковий рахунок? Чи буде проведено відвантаження товару?

ДПС у інформаційному листі №7 надали відповідь на питання  щодо звільнення платників від нарахування, обчислення та сплати ЄСВ.

Закон №533 вносить низку змін до Закону про ЄСВ.

Так, за періоди з 1 по 31 березня та з 1 по 30 квітня 2020 року тимчасово звільняються від нарахування, обчислення та сплати ЄСВ лише за себе:

  • фізособи – підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування;
  • особи, як провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, як провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності;
  • члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.

При цьому, такі платники ЄСВ на власний розсуд вирішують питання щодо застосування передбаченого звільнення.

Вони можуть прийняти рішення про нарахування, обчислення та сплату ЄСВ за вказані періоди в розмірах та порядку, визначених Законом про ЄСВ. У такому разі інформація про сплачені суми зазначається у звітності про нарахування єдиного внеску за звітний період, визначений для таких осіб цим Законом.

Самостійне визначення платником ЄСВ (з вказаних категорій платників) бази нарахування єдиного внеску за звітні періоди з 1 по 31 березня та з 1 по 30 квітня 2020 року у «Звіті про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску»  свідчитиме про прийняття платником рішення про нарахування, обчислення та сплату єдиного внеску за вказані періоди в розмірах та порядку, визначених Законом про ЄСВ.

Якщо платник вже здійснив оплату внесків за березень та квітень 2020 року до набрання чинності Законом №533, то такі суми зараховуватимуться податковими органами (без будь-яких заяв платників єдиного внеску) у рахунок майбутніх платежів (за умови відсутності у такого платника сум недоїмки, штрафних санкцій та/або пені по цьому внеску), відповідно до Закону про ЄСВ, крім випадків самостійного визначення таким платником бази нарахування єдиного внеску за звітний період у Звіті про ЄСВ.

Зауважимо, що звільнення від сплати ЄСВ за себе стосується всіх ФОПів, незалежно від фінансового стану, факту ведення діяльності та отримання доходу протягом березня- квітня 2020 року.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Підприємці

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 19

Новини по темі

Консультації по темі