Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

ФОП – «загальник» отримує пенсію за віком: як утримати аліменти?

Як розраховується сума аліментів з підприємця на загальній системі, який отримує пенсію за віком? У постанові зазначено, що аліменти становлять 1/3 частини всіх доходів платника податку (двоє дітей), але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку

Повний перелік видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб наведено у п. 1 Переліку №146. Водночас, перелік видів доходу, з яких аліменти не утримуються, наведено у пп. 12 Переліку №146.

Зокрема, аліменти утримуються з:

  • доходів від підприємницької діяльності (пп. 16 п. 1 Переліку №146);
  • одержуваної пенсії, за винятком надбавок до пенсії, що виплачуються особам з інвалідністю першої групи на догляд за ними (пп. 14 п. 1 Переліку №146).

Оскільки згідно з пп. 177.2 ПКУ об'єктом оподаткування підприємців на загальній системі оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця, то відповідно саме з цієї суми чистого прибутку і будуть утримуватись аліменти.

Якщо між подружжям укладено аліментний договір, то розмір аліментів визначається за ним (але не менше мінімального розміру аліментів). Якщо ж такого договору не укладено, то відповідно до ч. 5 ст. 183 ПКУ той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі (але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину):

  • на одну дитину – 1/4 доходу платника аліментів;
  • на двох дітей – 1/3;
  • на трьох і більше дітей – 1/2 (доходу) платника аліментів.

Оскільки підприємцем отримано виконавчий лист про утримання 1/3 доходу, то відповідна частка утримується з розміру чистого оподатковуваного доходу (який підлягає оподаткуванню) отриманого як підприємець, а також з розміру отриманої пенсії за віком (але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину). Розміри прожиткових мінімумів на 2020 рік ми наводили тут.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть БЕЗКОШТОВНУ передплату, перейшовши за посиланням; на час карантину ми даруємо усім нашим читачам три місяці передплати на пакет «Мій асистент».

Читайте консультації та аналітику від редакції без обмежень і будьте здорові!

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Пенсія , Підприємці , Аліменти

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі