Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Погашено заборгованість з ЄСВ: чи можна подавати заявку до ФСС з ТВП?

Станом на 01.01.2019 р. підприємство мало борг з ЄСВ. 04.01.2019 р. у працівника настав страховий випадок. У червні заборгованість з ЄСВ було сплачено. Чи можна подати заявку до ФСС з ТВП для відшкодування суми лікарняних?

Відповідно до п. 8 Постанови №12, робочий орган виконавчої дирекції Фонду або його відділення після надходження заяви-розрахунку здійснює перевірку інформації, наведеної у ній, перевіряє правильність заповнення реквізитів, наявність даних про страхувальника в Держреєстрі загальнообов'язкового державного соціального страхування, дані про сплату ним ЄСВ, наявність у Фонді зареєстрованого нещасного випадку або профзахворювання (у разі проведення виплат потерпілим на виробництві (членам їх сімей), правильності нарахування виплат та у разі відсутності зауважень протягом десяти робочих днів здійснює фінансування сум, зазначених у заяві-розрахунку.

При цьому, місяці, за які не сплачений ЄСВ, не можуть бути зараховано до страхового стажу. Справа в тому, що в Реєстрі застрахованих осіб відмітка про сплату ЄСВ проставляється тільки після повної сплати страхувальником ЄСВ за відповідний місяць.

Однак, якщо підприємство в подальшому сплачує борг з ЄСВ (а, відповідно, у Реєстрі проставляється про це позначка), то такий місяць зараховується до страхового стажу працівника, а отже, і підстав для відмови у органу ФСС з ТВП при прийнятті заявки від страхувальника немає.

 

Строки подання заявки

Водночас, з такими лікарняними необхідно бути вкрай уважним щодо строків. Справа в тому, що на підставі рішення комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства про призначення матеріального забезпечення  страхувальник нараховує суми матеріального забезпечення та оформлює заяву-розрахунок, яка повинна бути передана до робочих органів виконавчої дирекції Фонду не пізніше 5 робочих днів з дати прийняття комісією такого рішення (п. 2 Постанови №12).

Своєю чергою, документи для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах розглядаються не пізніше десяти днів з дня їх надходження.

Таким чином, важливим є те, щоб рішення комісії про оплату лікарняних було прийнято не пізніше ніж за 5 робочих днів до подання такої заявки, і, відповідно, лікарняний від працівника має бути отримано не раніше ніж за 10 днів до дня прийняття комісією рішення про оплату лікарняних.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Заборгованість , Звітність , Фонд соцстраху

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі