Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Пенсії

Як визначати страховий стаж працівників з оплатою праці менше мінімальної для нарахування пенсії

На підприємстві у штатному розписі ставки зазначені вищі за мінімальну зарплату, але працівники працюють неповний робочий день. Зарплата нараховується згідно з табелем, але загальна нарахована сума за місяць є меншою від розміру мінімальної зарплати. Як у такому випадку буде зараховуватися стаж?

Згідно зі ст. 24 Закону №1058, страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. 

Страховий стаж обчислюється вумісяцях. Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню або брала добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків з урахуванням сум страхових внесків, сплачених виходячи з мінімальної зарплати, є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

Якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків з урахуванням сум страхових внесків, сплачених виходячи з мінімальної зарплати, є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення у порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду, відповідної доплати до суми страхових внесків з урахуванням сум страхових внесків, сплачених виходячи з мінімальної зарплати, таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

Отже, якщо за місяць за людину було сплачено внесків менше ніж розмір мінімального страхового внеску за відповідний місяць і не було здійснено доплату до цієї суми, то до страхового стажу зарахується відповідна кількість днів, яка є пропорційною до фактично сплачених сум ЄСВ за місяць, поділених на мінімальний страховий внесок за відповідний місяць.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Пенсії
Теги:
Заробітна плата , Пенсія , Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 3

Новини по темі

Консультації по темі