Стаж роботи для призначення пенсії визначається за даними трудової книжки лише за періоди роботи до 01.01.2004. Після цієї дати стаж рахується за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку (зараховуються періоди, за які сплачено внески до Пенсійного фонду).
Якщо трудова книжка втрачена чи в ній не внесені дані про певні періоди роботи, стаж до 01.01.2004 можливо підтвердити довідками підприємств про період роботи, виданими на підставі первинних документів (наказів на прийом та звільнення, відомостей на виплату заробітної плати тощо).
Якщо підприємство ліквідоване та документи не збережені, є можливість підтвердити стаж показаннями свідків, які працювали та мають документи про свою роботу в той же час на тому ж самому підприємстві або в одній системі.
Але слід зазначити, що, крім підтвердження стажу роботи, трудова книжка - це один із документів, який свідчить про те, працює особа чи ні. Ці дані необхідні при встановленні до пенсій надбавок на непрацездатних утриманців (дітей до 18 років), індексації пенсій та при визначенні права на перерахунок пенсії в зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (працюючі пенсіонери права на це не мають).
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити