Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Пенсії

Для призначення дострокової пенсії договір про добровільне страхування слід укласти до подання заяви

01.09.2013 р. мені виповнилося 55 років. Я не працюю і маю 28 років страхового стажу. При цьому 05.09.2013 р. я уклала договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та одноразово сплатила страхові внески за два роки. Чи матиму я право на дострокову пенсію?

Відповідно до пункту 7-2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон), до 1 січня 2015 року право дострокового виходу на пенсію за віком мають жінки, яким виповнилося 55 років, за наявності страхового стажу не менше 30 років та за умови звільнення з роботи.

При визначенні строків призначення дострокової пенсії за віком відповідно до цього пункту Закону органи Пенсійного фонду України  керуються  абзацом 1 частини 1 статті 45 Закону, згідно із яким пенсія призначається, зокрема, з дня звернення за пенсією.


Згідно з частинами 5, 6 статті 12 Закону, договором про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування може бути передбачена одноразова сплата застрахованою особою страхових внесків за попередні періоди. Договір про добровільну участь набирає чинності з дня його підписання.

Участь застрахованих осіб у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування припиняється, зокрема, у разі якщо застрахованій особі відповідно до Закону призначено пенсію і вона не продовжує працювати (стаття 13 Закону).

Відтак, договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування має бути укладений до подання заяви про призначення пенсії відповідно до Закону та додаватись до заяви з відомостями про одноразову сплату страхових внесків за визначений цим договором період (набутий страховий стаж до дня звернення за призначенням пенсії).

Право на призначення дострокової пенсії за віком відповідно до пункту 7-2 Прикінцевих положень Закону, Ви набудете в разі подання заяви про призначення дострокової пенсії після 05.09.2013 року.

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Джерело
Пенсійний фонд України
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Пенсії
Теги:
Пенсія , Договір

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі