• Посилання скопійовано

Колективний договір – відповідальність за відсутність не встановлена

Чи потрібен колективний договір підприємству на загальній системі оподаткування зі штатною чисельністю 6 працівників?

Міжнародними нормами, зокрема, Конвенцією МОП №98 (стаття 4), Конвенцією МОП №154, Європейською соціальною хартією /переглянутою/ (стаття 6) передбачено ведення колективних переговорів на добровільних засадах.

Водночас, відповідно до статті 8 КЗпП, якщо міжнародним договором або міжнародною угодою, в яких бере участь Україна, встановлено інші правила, ніж ті, що їх містить законодавство України про працю, то застосовуються правила міжнародного договору або міжнародної угоди.

Положення Закону України «Про колективні договори і угоди» наразі відповідають зазначеним міжнародним нормам. Цей Закон не передбачає:

  • обов’язковості щодо укладення колективного договору та щодо визначення у ньому строків, на які він укладається;
  • норм, що обмежують строки дії колективного договору за винятком випадків реорганізації, ліквідації підприємства, або зміни його власника;
  • норм, які визначають чи обмежують чисельність працівників для укладення колективного договору на підприємстві;
  • відповідальності за відсутність колективного договору.

Водночас статтею  17  Закону  України  "Про  колективні договори  і  угоди"  передбачена відповідальність за ухилення від участі в переговорах. 

Так, на осіб, які представляють власників або уповноважені ними органи чи профспілки або інші уповноважені трудовим колективом органи і ухиляються від участі в переговорах щодо укладення, зміни або доповнення колективного договору чи навмисно порушили строк або не забезпечили роботу відповідної комісії у визначені сторонами строки, накладається штраф до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (на сьогодні – 17 грн). Ця  ж відповідальність визначена також у статті 41-1 Кодексу про адміністративні правопорушення

Про це зазначало Мінсоцполітики у листі від 03.10.2005 р. №7825/0/14-05/015-15 та Мін'юст у листі від  05.04.2006 р. №21-5-197.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»