Запритання: Працівникові видано корпоративну картку підприємства (на його ім’я особисто). Працівник користується карткою для оплати за різні потреби підприємства. Звітується протягом 5 днів з дати витрачання коштів. Чи може такий працівник зняти готівку в рахунок погашення заборгованості підприємства перед ним? Чи потрібен додатково якийсь наказ по підприємству для цього випадку? Як документально оформити це погашення заборгованості?
Відповідь:
Відповідно до п. 2.12 Положення №637 фізособи - довірені особи підприємств, які одержали готівку з поточного рахунку із застосуванням корпоративної картки використовують її за призначенням без оприбуткування в касі.
Отже, кошти, які отримані за допомогою корпоративної картки, мають статус підзвітних.
Тому у цьому випадку довірена особа повинна подати до бухгалтерії підприємства Звіт про використання коштів разом із підтвердними документами в установлені строки, а також документи про одержання готівки з поточного рахунку (чек банкомата, копія видаткового ордера, довідки за встановленими формами, сліп, квитанція торговельного термінала тощо) разом з невитраченим залишком готівки. Оскільки в наведеному в запитанні випадку фізособа бажає отримати ці кошти для погашення заборгованості підприємства перед ним і витрачати ці кошти знову для потреб підприємства не має наміру, такий спосіб погашення заборгованості підприємству і працівнику не підходить.
Враховуючи це, можна поступити наступним чином. Підприємство приймає повернені підзвітні кошти до каси і того самого дня видає кошти працівнику, як повернення заборгованості, не здаючи отримані гроші до банку. Додатковий наказ для цього не потрібен (якщо працівник, згідно із розпорядженням керівника підприємства, має право знімати кошти з корпоративної картки за потреби). Такі операції слід оформити касовими ордерами. Приймання готівки в касу проводиться за прибутковим касовим ордером (додаток 2 до Положення №637), а видачу коштів працівнику для погашення кредиторської заборгованості слід оформити видатковим касовим ордером (додаток 3 до Положення №637). При такому документальному оформлені можливо погасити заборгованість перед працівником без порушень касової дисципліни.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись