Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Інше

Матзабезпеченя за рахунок коштів ФСС з ТВП без договору про добровільне страхування

За яких умов, з якого періоду і які категорії фізосіб мають право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за рахунок коштів ФСС з ТВП без укладання договору про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування?

З 1 січня 2016 року фізичні особи-підприємці та особи, які проводять незалежну професійну діяльність незалежно від системи оподаткування (далі – фізичні особи – платники єдиного внеску) автоматично набули право у встановленому законом порядку на отримання матеріального забезпечення та соціальних послуг за рахунок коштів ФСС з ТВП по страхових випадках, що настали з 01.01.2016 р. за умови сплати страхових внесків до Фонду.

Статус (права та обов’язки) застрахованих осіб фізичні особи-підприємці та особи, які проводять незалежну професійну діяльність отримали внаслідок внесення з 01.01.2016 року Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24.12.2015р. №909 (далі – Закон №909) змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010р. №2464 (далі – Закон №2464) щодо виключення з переліку платників, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску, фізичних осіб-підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність.

З дня набрання чинності Закону №909 частиною 5 статті 8 Закону №2464 передбачена сплата єдиного внеску в однаковому розмірі (22 відсотки до бази нарахування) для роботодавців, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) чи за цивільно-правовими договорами; фізичних осіб-підприємців; осіб, які провадять незалежну професійну діяльність; осіб, які забезпечують себе самостійно, із суми якого відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження пропорцій розподілу єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 26.11.2014 р. №675 здійснюється розподіл на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності.

В свою чергу частиною 3 статті 19 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. №1105 (далі – Закон №1105), визначено, що особи, які забезпечують себе роботою самостійно (займаються підприємницькою, адвокатською, нотаріальною, творчою та іншою діяльністю, пов’язаною з одержанням доходу безпосередньо від цієї діяльності, у т.ч. члени творчих спілок, творчі працівники, які не є членами творчих спілок) за умови сплати страхових внесків до Фонду мають право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за рахунок коштів Фонду.

Джерело
Фонд соціального страхування України
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Інше
Теги:
Фонд ТВП , Матеріальна допомога , Договір

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі