Форма листка непрацездатності та Інструкція про порядок його заповнення затверджені наказом МОЗ України, Мінпраці, ФСС ТВП, ФСС НВВ від 03.11.2004 р. №532/274/136-ос/1406.
Дійсно, на зворотному боці листка непрацездатності є такі реквізити як: печатка, прізвище та підпис керівника підприємства.
Щодо можливості скріпити такий документ підписом іншої особи, якій передано право підпису від імені підприємства, слід зазначити, що в Інструкції №532/274/136-ос/1406 про таку можливість не зазначено.
Тому, звертаючись до загальних приписів чинного законодавства, право підпису на час відсутності керівника на підприємстві може бути передано або наказом по підприємству (якщо таке право передбачено статутом), або за дорученням (ст. 244-246 ЦКУ) іншій фізособі.
При цьому, відповідно до п. 5.23 ДСТУ 4163-2003 "Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів" у разі відсутності посадової особи, підпис якої зазначено в документі, документ підписує особа, яка виконує її обов'язки, або її заступник. У цьому випадку обов'язково зазначають посаду і прізвище особи, яка підписала документ (виправлення вносять рукописним або машинописним способом), наприклад: "Виконувач обов'язків", "Заступник".
На нашу думку, не виключено, що органи соцстраху вимагатимуть копію документа щодо передання права підпису разом з листком непрацездатності або його оригінал під час перевірки.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити