З 04.07.2015 року застосовується оновлений порядок обчислення лікарняних. Порядок N 1266 викладено в новій редакції, основні зміни якого:
- сума страхових виплат застрахованій особі та оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця обчислюється шляхом множення суми денної виплати, розмір якої встановлюється у відсотках середньоденної заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) залежно від страхового стажу, якщо його наявність передбачена законодавством, на кількість календарних днів, що підлягають оплаті;
- розрахунковим періодом є 12 календарних місяців. Як і раніше місяці розрахункового періоду (з першого до першого числа), в яких застрахована особа не працювала з поважних причин, виключаються з розрахункового періоду;
- середньоденна заробітна плата не може перевищувати максимальну величину бази нарахування єдиного внеску з розрахунку на один календарний день, яка обчислюється шляхом ділення встановленого її розміру в останньому місяці розрахункового періоду на середньомісячну кількість календарних днів (30, 44).
Проте, дійсно на практиці виникають питання, як розраховувати суму лікарняних за листками непрацездатності, які на дату набрання чинності нового Порядку №1266 вже відкриті та знаходяться у бухгалтера?
У листі ФСС з ТВП від 07.07.2015 р. №2.4-17-1112 повідомляється: “Для страхових випадків, які настали до 04 липня 2015 року, обчислення середньої заробітної плати для розрахунку допомоги за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, необхідно здійснювати без урахування змін, внесених Постановою №439”.
Отже, враховуючи погляд ФСС з ТВП новий порядок обчислення лікарняних застосовується до страхових випадків, що наступили з 04.07.2015 року. Відповідно за умовами запитання, роботодавцю слід враховувати попередню редакцію Порядка №1266, це: розрахунковий період 6 календарних місяців та оплачуються робочі дні, які припадають на період непрацездатності.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись