• Посилання скопійовано

Норма щодо поділу відпустки на частини поширюється лише на щорічну основну та додаткову відпустки

Щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 к.д. Такий поділ на частини є суворим, чи все ж можна не дотримуватись, щоб одна з частин відпустки становила не менше 14 к.д.?

Запитання: Із Закону України "Про відпустки": "Щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів." Такий поділ на частини є суворим чи все ж можна не дотримуватись, щоб одна з частин відпустки становила не менше 14 к.д. (працівник хоче взяти відпустку по 5 дн. - 2 рази, та по 7 дн. - 2 раза). Чи є порядок першочерговості надання спочатку 14 к.д., а потім решту, чи можна і навпаки?

Відповідь: Нормою статті 12 Закону України "Про відпустки" передбачено можливість поділу щорічної відпустки на частини на прохання працівника, а, отже, на це має бути згода адміністрації підприємства. При цьому основна безперервна її частина має становити не менше 14 календарних днів.

Це пряма норма закону. В той же час ця частина відпустки необов'язково повинна бути першою її частиною чи останньою. Наприклад, якщо загальна тривалість відпустки становить 24 календарні дні, працівник може спочатку взяти 5 днів, потім 14 днів, а потім ще 5 днів. Невикористану частину щорічної відпустки має бути надано працівнику, як правило, до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка. Не буде також порушенням, якщо працівник використає частину щорічної відпустки в наступному робочому році у терміни, визначені Законом України "Про відпустки". Норма щодо поділу відпустки на частини поширюється лише на щорічну основну відпустку та щорічні додаткові відпустки. Додатково дивіться також лист Мінсоцполітики від  06.07.2013 р. №290/13/116-13.

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»