Серед обов'язкових реквізитів, які повинен містити Звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування є такі:
- середньооблікова кількість штатних працівників за звітний період (за наявності);
- кількість застрахованих осіб у звітному періоді, яким нараховані виплати (за наявності);
- штатна чисельність працівників (за наявності).
Підпункт 14.1.227 ПКУ наводить визначення середньооблікової кількості працівників: “кількість працівників у юридичних осіб, визначена за методикою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері статистики, з урахуванням усіх найманих працівників і осіб, що працюють за цивільно-правовими договорами та за сумісництвом більш як один календарний місяць, а також найманих працівників представництв, філій, відділень та інших відокремлених підрозділів в еквіваленті повної зайнятості, крім найманих працівників, які перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами та у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею передбаченого законодавством віку”.
Методика розрахунку середньооблікової кількості усіх працівників визначена Інструкцією №286 (наказ Держкомстату від 28.09.2005 р. №286 "Про затвердження Інструкції зі статистики кількості працівників"). Згідно пп. 2.6.1 Інструкції №286 не включаються до облікової кількості штатних працівників працівники прийняті на роботу за сумісництвом з інших підприємств. Проте, такі працівники є складовою середньої кількості працівників підприємства за певний період, п. 3.1 згаданої Інструкції.
Працівники, які працюють за сумісництвом ураховуються як цілі одиниці, незалежно від тривалості робочого часу протягом усього терміну дії договору. Відповідно показники кількості таких працівників зазначаються в цілих одиницях у рядку “Кількість застрахованих осіб у звітному періоді, яким нараховані виплати”, буде показник 2.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись