• Посилання скопійовано

Допомога за вагітністю та пологами нараховується після подачі заяви

27.06.14 року нараховано і виплачено зарплату, сплачено ЄСВ і ПДФО за червень. Працівниця-зовнішній сумісник йде в декрет. Довідка з роддому виписана 17.06.14 р. Але довідка зараз на основному місці роботи, коли принесе - невідомо. Коли нараховувати їй лікарняні?

Підставою для нарахування допомоги за вагітністю та пологами (і для складання наказу про надання відповідної відпустки) є заява працівниці. До заяви додається листок непрацездатності (за сумісництвом – його копія, завірена за основним місцем роботи і довідка про доходи, які було враховано при обчисленні середньої заробітної плати для виплати допомоги за основним місцем роботи). Тож, доки працівниця не надала такої заяви, ви не маєте нараховувати їй цю допомогу.  


 

Працівниця має право використовувати відпустку по вагітності та пологах неповністю (до народження дитини). При цьому вона має право на допомогу у повному розмірі (незалежно від фактичного використання відпустки), відповідно до ст. 38 Закону України  «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами,  зумовленими похованням»  від 18.01.2001 р. №2240-III,  і на зарплату у ті дні, коли вона знаходилася на роботі і виконувала трудові обов’язки.  

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Утримання комунального та кредитного боргу за виконавчими листам із суми допомоги за лікарняними
    Підприємство має виконавчі листи за працівниками на погашення боргу за комунальними платежами, кредитами тощо. Чи можна робити утримання із нарахованої суми допомоги з тимчасової непрацездатності (за рахунок підприємства, за рахунок ПФУ, доглядових)?
    16.08.202488
  • Використання автовишки двома працівниками одночасно – водієм та оператором
    На підприємстві є автовишка. Водій, який має категорію С, боїться висоти. Чи можна закріпити автовишку, як авто за працівником з категорією С, а оператором вишки призначити іншого працівника? Чи потрібно отримувати посвідчення на роботу на висоті обом працівникам чи тільки оператору?
    17.06.202420
  • Розрахунок вихідної допомоги з 12 вересня 2023 року
    Як має розраховуватись вихідна допомога з 12.09.23 р., якщо вона визначена в розмірі середньої заробітної плати: за 2 чи 12 місяців?
    20.10.20231 126
  • Витрати на транспортні послуги у благодійного фонду
    Благодійник (резидент) за заявою БФ закупив за кордоном обладнання, перевезення якого оплатив БФ за рахунок отриманої від інших благодійників допомоги. Куди віднести витрати на транспортні послуги: потрібно їх додати до вартості обладнання чи списати окремо на благодійну діяльність та відобразити в звіті про використання доходів неприбуткової організації?
    10.04.2023182
  • Лист з Районної військової адміністрації на звернення ПФУ
    На підприємство надійшов лист з Районної військової адміністрації, що з ПФУ звернулись з листом щодо нарахування зарплати меншої від МЗП у листопаді 2021 р. Порушили вимоги ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ (якщо база нарахування ЄСВ менша за МЗП, сума ЄСВ розраховується, як добуток МЗП). Чи правомірна їх вимога? Ситуація в листопаді 2021 р. була наступна...
    21.07.2022111