• Посилання скопійовано

Вказуємо правильно період роботи в наказі про відпустку

Працівник, який прийнятий на роботу 01.09.2011р., йде у відпустку за період роботи 2013-2014 рр. (попередні відпустки використані) на 14 к.д. з 7 липня 2014 року по 20 липня 2014 року включно. Як правильно вказати в наказі за який період роботи (в діапазоні конкретних дат) йому надається відпустка?

Діюча форма наказу про надання відпустки затверджена наказом Держкомстату України від 05.12.2008 р. №489. І, дійсно, форма цього наказу передбачає зазначення у ньому інформації, за який період роботи працівникові надається відпустка. Але нічим не визначено порядок зазначення чи визначення такого періоду.  Тому, насправді, працедавці зазначають цей період приблизно і на свій розсуд. 

Користуватися при цьому варто роз’ясненнями контролюючих органів щодо того, як застосовуються норми законодавства з праці щодо кількості днів щорічної відпустки (хоча у запитанні не зазначено, яка саме відпустка працівнику надається, але з того, що вказано, що відпустка надається за певні роки, стає зрозумілим, що йдеться саме про щорічну відпустку, і скоріш за все, про щорічну основну відпустку).  

Наприклад, у листі від 27.03.2013 р. N 321/13/84-13 Мінсоцполітики України зазначено рекомендований порядок визначення того, скільки днів щорічної основної відпустки працівник заробив, виходячи з фактично відпрацьованого ним часу. Тож, для того, щоб порахувати, за який календарний період роботи працівнику надається щорічна основна відпустка певної тривалості, можна скористатися цими роз’ясненнями за аналогією. Єдине, що розрахунок такого періоду буде простіше і більш приблизним. 

Якщо працівнику встановлено щорічну основну відпустку тривалістю 24 календарних дні, то фахівці Мінсоцполітики виходять з того, що це 24 календарні дні, які працівник має заробити за 365/366 календарних дні. Або навіть за 12 календарних місяців – тобто, рік. Отже, за один календарний місяць трудових відносин такий працівник заробляє 2 календарних дні щорічної основної відпустки. 

У вашому запитанні працівнику надається відпустка тривалістю 14 календарних днів. Отже, її він має заробити (округлено) за 14/2 = 7 календарних місяців. Оскільки за період з 01.09.2011 р. по 31.12.2012 р. працівнику вже було надано щорічні основні відпустки раніше, то наступні  7 календарних місяці - це з 01.01.2013 р. по 31.07.2013 р.  Саме цей період, на нашу думку, має бути наведено в наказі про надання відпустки, як період, за який надається щорічна основна відпустка (якщо надається саме вона).   

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Утримання комунального та кредитного боргу за виконавчими листам із суми допомоги за лікарняними
    Підприємство має виконавчі листи за працівниками на погашення боргу за комунальними платежами, кредитами тощо. Чи можна робити утримання із нарахованої суми допомоги з тимчасової непрацездатності (за рахунок підприємства, за рахунок ПФУ, доглядових)?
    16.08.202488
  • Використання автовишки двома працівниками одночасно – водієм та оператором
    На підприємстві є автовишка. Водій, який має категорію С, боїться висоти. Чи можна закріпити автовишку, як авто за працівником з категорією С, а оператором вишки призначити іншого працівника? Чи потрібно отримувати посвідчення на роботу на висоті обом працівникам чи тільки оператору?
    17.06.202420
  • Розрахунок вихідної допомоги з 12 вересня 2023 року
    Як має розраховуватись вихідна допомога з 12.09.23 р., якщо вона визначена в розмірі середньої заробітної плати: за 2 чи 12 місяців?
    20.10.20231 126
  • Витрати на транспортні послуги у благодійного фонду
    Благодійник (резидент) за заявою БФ закупив за кордоном обладнання, перевезення якого оплатив БФ за рахунок отриманої від інших благодійників допомоги. Куди віднести витрати на транспортні послуги: потрібно їх додати до вартості обладнання чи списати окремо на благодійну діяльність та відобразити в звіті про використання доходів неприбуткової організації?
    10.04.2023182
  • Лист з Районної військової адміністрації на звернення ПФУ
    На підприємство надійшов лист з Районної військової адміністрації, що з ПФУ звернулись з листом щодо нарахування зарплати меншої від МЗП у листопаді 2021 р. Порушили вимоги ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ (якщо база нарахування ЄСВ менша за МЗП, сума ЄСВ розраховується, як добуток МЗП). Чи правомірна їх вимога? Ситуація в листопаді 2021 р. була наступна...
    21.07.2022111