• Посилання скопійовано

Вирішення трудового спору у разі невиплати зарплати

Який порядок вирішення трудових спорів щодо стягнення нарахованої, але не виплаченої працівнику заробітної плати?

Держпраці у Миколаївській області роз'яснює, що для вирішення трудового спору щодо виплати зароблених коштів, працівник має право звернутися до суду за місцем свого проживання або за місцем розташування роботодавця з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком.

Чинним Цивільним процесуальним кодексом України передбачено особливий порядок вирішення трудових спорів по стягнення нарахованої, але не виплаченої працівнику заробітної плати шляхом видачі судом «наказу» про примусове стягнення заборгованості із заробітної плати.

Відповідно до п. 3 ст. 98 ЦПКУ, заява про видачу судового наказу повинна містити «вимоги заявника і обставини, на яких вона ґрунтується». Йдеться про «довідку про нараховану, але не виплачену підприємством заробітну плату», яку можливо отримати у бухгалтерії підприємства. У випадку ненадання підприємством довідки про невиплачену заробітну плату, відповідно до ч.1 ст. 137 ЦПКУ необхідно надати суду клопотання про витребування судом доказів (письмової інформації про розмір заборгованості із заробітної плати).

Згідно зі ст. 102 ЦКПУ, у разі прийняття судом ухвали про відкриття наказного провадження, суд у триденний строк надає судовий наказ про стягнення заборгованої заробітної плати без проведення судового засідання та виклику осіб.

Статтею 5 Закону «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір при зверненні до суду за вирішенням трудового спору не стягується, тобто звернення до суду є безкоштовним.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: Державна інспекція України з питань праці

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Чи може сумісник працювати у суботу?
    Є необхідність взяти на роботу працівника, але він може працювати тільки за сумісництвом і тільки по суботах. Підприємству такий графік роботи підходить. Чи має підприємство в такому разі нараховувати працівнику подвійну ставку, тому що це робота у вихідний? Як правильно скласти графік роботи?
    Сьогодні 13:0127
  • Виправлення скороченої назви підприємства у трудовій книжці
    При заповненні трудової книжки вказано скорочену назву роботодавця: ТОВ "Квіточка" замість "Товариство з обмеженою відповідальністю "Квіточка". Чи стане це перешкодою при передаванні відомостей про трудову діяльність працівника в електронному вигляді до ПФУ? Якщо так, то як це виправити, якщо деякі підприємства вже ліквідовані?
    Сьогодні 10:1023
  • Витрати у відрядженні на оплату користування платними дорогами
    Працівник повернувся з закордонного відрядження та надав нефіскальні чеки з платіжного терміналу за проїзд платними дорогами. Оплата проведена банківською картою та відображена у виписці, яку надав працівник. Чи підлягають такі витрати оподаткуванню ПДФО та ВЗ?
    20.11.2024314
  • Які наслідки, якщо оплатили ДМС для працівника в сумі більше 30% його зарплати?
    У працівника зарплата 39 тис. грн. В липні 2024 оплатили медичне страхування на рік 21000,00 грн. Чи є це додатковим благом та чи треба сплатити ПДФО 18 % та ВЗ 1,5%? Оскільки минув час, які штрафи має сплатити підприємство, якщо зараз оплатимо податки за рахунок працівника? Та чи дійсна зараз пільга 30% по договорам страхування?
    19.11.202425
  • Чи дають отримані гранти право на бронювання працівників?
    Чи дають право на бронювання працівників гранти на створення та розвиток виробництв переробної промисловості?
    18.11.202427