• Посилання скопійовано

Вирішення трудового спору у разі невиплати зарплати

Який порядок вирішення трудових спорів щодо стягнення нарахованої, але не виплаченої працівнику заробітної плати?

Держпраці у Миколаївській області роз'яснює, що для вирішення трудового спору щодо виплати зароблених коштів, працівник має право звернутися до суду за місцем свого проживання або за місцем розташування роботодавця з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком.

Чинним Цивільним процесуальним кодексом України передбачено особливий порядок вирішення трудових спорів по стягнення нарахованої, але не виплаченої працівнику заробітної плати шляхом видачі судом «наказу» про примусове стягнення заборгованості із заробітної плати.

Відповідно до п. 3 ст. 98 ЦПКУ, заява про видачу судового наказу повинна містити «вимоги заявника і обставини, на яких вона ґрунтується». Йдеться про «довідку про нараховану, але не виплачену підприємством заробітну плату», яку можливо отримати у бухгалтерії підприємства. У випадку ненадання підприємством довідки про невиплачену заробітну плату, відповідно до ч.1 ст. 137 ЦПКУ необхідно надати суду клопотання про витребування судом доказів (письмової інформації про розмір заборгованості із заробітної плати).

Згідно зі ст. 102 ЦКПУ, у разі прийняття судом ухвали про відкриття наказного провадження, суд у триденний строк надає судовий наказ про стягнення заборгованої заробітної плати без проведення судового засідання та виклику осіб.

Статтею 5 Закону «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір при зверненні до суду за вирішенням трудового спору не стягується, тобто звернення до суду є безкоштовним.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: Державна інспекція України з питань праці

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Не проведено інвентаризацію резерву відпусток у 2023 році: які наслідки?
    У І кварталі 2024 року було використано відпусток за 2023 рік більше, ніж нараховано резерву в 2023 р., тобто на кінець 2023 року не проведена інвентаризація резерву відпусток, не визначено кількість днів невикористаних днів відпустки, відповідно немає залишку резерву в балансі. Фактично це проведено і нараховано в І кварталі 2024 р. Як виправити помилку, щоб витрати по резерву відпусток 2023 р. зарахувати в 2024 р.?
    Сьогодні 14:2228
  • Звільнення та прийняття на роботу в одному місяці: складаємо додаток 1 єдиної звітності?
    Працівник в одному місяці був звільнений (з ознакою наявності трудової книжки) , а наступного дня знову прийнятий на неповний робочий час за сумісництвом без наявності трудової книжки. Як показати такі зміни в графі 14 додатку 1 – кількість днів перебування у трудових відносинах?
    26.04.202456
  • Як при звільненні працівника утримати відпускні, що були виплачені йому наперед?
    Внаслідок помилки в підрахунку кількості днів відпустки, на які має право працівник, в 2024 він «відпочив наперед» на 16 календарних днів. Тепер раптово написав заяву на звільнення день в день, і на роботу більше не виходить. Чи відноситься така помилка до лічильної і яким чином можна утримати/повернути законним шляхом з працівника кошти за незароблені дні щорічної основної відпустки?
    26.04.2024344
  • Оплата дня огляду на МСЕК під час тривалого лікарняного
    Працівник перебував на лікарняному з 18.12.2023 р. до 11.04.2024 р. включно. З 11.04.2024 р. йому надано другу групу інвалідності (надав довідку МСЕК). Чи підлягає оплаті останній день лікарняного (11 квітня), який також є і датою присвоєння інвалідності?
    25.04.202446
  • Допомога на лікування працівника під час призупинення з ним дії трудового договору
    Чи може працівник, з яким призупинено дію трудового договору, отримати від підприємства допомогу на лікування у вигляді оплати послуг медичному закладу? Які податкові наслідки у разі отримання такої допомоги?
    22.04.202428