• Посилання скопійовано

Переведення сезонного працівника на іншу посаду за строковим трудовим договором

В квітні лісгосп прийняв на роботу (на період лісокультурної компанії) сезонну працівницю. Тоді ж повідомили ДФС. 15 липня планується перевести її в штат на період хвороби майстра лісорозсадника. Як оформити таке переведення? Чи потрібно повторно інформувати податкову?

Прийняття на роботу сезонних робітників – це різновид строкового трудового договору, який має деякі особливості, що регулюються спеціальним законодавством. Водночас в разі переведення особи на роботу, що не є сезонною, але яка також буде обмежена певним строком, слід мати на увазі, що відповідно до ч. 2 ст. 39-1 КЗпП, трудові договори, що були переукладені один чи декілька разів, за винятком випадків, передбачених ч. 2 статті 23 КЗпП, вважаються такими, що укладені на невизначений строк. Зазначена ч. 2 ст. 23 КЗпП передбачає, що строковий трудовий договір може укладатися тоді, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи, або умов її виконання, або інтересів працівника. В зазначеному випадку працівниця переводиться на роботу (тобто відбувається, по суті, переукладення строкового трудового договору) на період хвороби іншого працівника. В такому випадку трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк.

З огляду на це, укладення нового строкового договору є законним, однак про укладення його на період хвороби працівника необхідно обов’язково вказувати в усіх документах, пов’язаних із переведенням (зокрема, у заяві та наказі, з яким працівниця має бути ознайомлена).

У випадку переведення не потрібно повідомляти податкову інспекцію про прийняття працівника, оскільки самого прийняття не відбувається.

Водночас слід відзначити, що згадана стаття 39-1 КЗпП створює ризик, що після виходу постійного працівника, особа, що працювала за строковим трудовим договором, вимагатиме вважати її працюючою постійно, у зв’язку із переукладенням строкового договору. Для уникнення цього ризику прийнятним варіантом може бути, якщо особа звільниться з посади, яку вона обіймає (звільнення відбувається на загальних засадах, наприклад, за власним бажанням чи за угодою сторін), і в подальшому буде прийнята на нову посаду за новим (строковим) трудовим договором.  В такому випадку необхідно обов’язково подавати до ДПІ повідомлення про прийняття працівника.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Кравчук Олексій, д.ю.н., аудитор

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Оформлення працівника - сумісника на час декретної відпустки бухгалтера
    Бухгалтер (єдиний) з 18.11.2024 р. йде у відпустку по вагітності та пологах на 126 днів. Далі вона планує вийти на роботу після закінчення лікарняного. На цей період (126 днів) підприємство планує прийняти сумісника на виконання обов'язків бухгалтера. Як оформити такого сумісника? Які потрібні накази, повідомлення до ДПС тощо?
    22.11.202488
  • Чи може сумісник працювати у суботу?
    Є необхідність взяти на роботу працівника, але він може працювати тільки за сумісництвом і тільки по суботах. Підприємству такий графік роботи підходить. Чи має підприємство в такому разі нараховувати працівнику подвійну ставку, тому що це робота у вихідний? Як правильно скласти графік роботи?
    21.11.202449
  • Виправлення скороченої назви підприємства у трудовій книжці
    При заповненні трудової книжки вказано скорочену назву роботодавця: ТОВ "Квіточка" замість "Товариство з обмеженою відповідальністю "Квіточка". Чи стане це перешкодою при передаванні відомостей про трудову діяльність працівника в електронному вигляді до ПФУ? Якщо так, то як це виправити, якщо деякі підприємства вже ліквідовані?
    21.11.202434
  • Витрати у відрядженні на оплату користування платними дорогами
    Працівник повернувся з закордонного відрядження та надав нефіскальні чеки з платіжного терміналу за проїзд платними дорогами. Оплата проведена банківською картою та відображена у виписці, яку надав працівник. Чи підлягають такі витрати оподаткуванню ПДФО та ВЗ?
    20.11.2024364
  • Які наслідки, якщо оплатили ДМС для працівника в сумі більше 30% його зарплати?
    У працівника зарплата 39 тис. грн. В липні 2024 оплатили медичне страхування на рік 21000,00 грн. Чи є це додатковим благом та чи треба сплатити ПДФО 18 % та ВЗ 1,5%? Оскільки минув час, які штрафи має сплатити підприємство, якщо зараз оплатимо податки за рахунок працівника? Та чи дійсна зараз пільга 30% по договорам страхування?
    19.11.202426