• Посилання скопійовано

Переведення сезонного працівника на іншу посаду за строковим трудовим договором

В квітні лісгосп прийняв на роботу (на період лісокультурної компанії) сезонну працівницю. Тоді ж повідомили ДФС. 15 липня планується перевести її в штат на період хвороби майстра лісорозсадника. Як оформити таке переведення? Чи потрібно повторно інформувати податкову?

Прийняття на роботу сезонних робітників – це різновид строкового трудового договору, який має деякі особливості, що регулюються спеціальним законодавством. Водночас в разі переведення особи на роботу, що не є сезонною, але яка також буде обмежена певним строком, слід мати на увазі, що відповідно до ч. 2 ст. 39-1 КЗпП, трудові договори, що були переукладені один чи декілька разів, за винятком випадків, передбачених ч. 2 статті 23 КЗпП, вважаються такими, що укладені на невизначений строк. Зазначена ч. 2 ст. 23 КЗпП передбачає, що строковий трудовий договір може укладатися тоді, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи, або умов її виконання, або інтересів працівника. В зазначеному випадку працівниця переводиться на роботу (тобто відбувається, по суті, переукладення строкового трудового договору) на період хвороби іншого працівника. В такому випадку трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк.

З огляду на це, укладення нового строкового договору є законним, однак про укладення його на період хвороби працівника необхідно обов’язково вказувати в усіх документах, пов’язаних із переведенням (зокрема, у заяві та наказі, з яким працівниця має бути ознайомлена).

У випадку переведення не потрібно повідомляти податкову інспекцію про прийняття працівника, оскільки самого прийняття не відбувається.

Водночас слід відзначити, що згадана стаття 39-1 КЗпП створює ризик, що після виходу постійного працівника, особа, що працювала за строковим трудовим договором, вимагатиме вважати її працюючою постійно, у зв’язку із переукладенням строкового договору. Для уникнення цього ризику прийнятним варіантом може бути, якщо особа звільниться з посади, яку вона обіймає (звільнення відбувається на загальних засадах, наприклад, за власним бажанням чи за угодою сторін), і в подальшому буде прийнята на нову посаду за новим (строковим) трудовим договором.  В такому випадку необхідно обов’язково подавати до ДПІ повідомлення про прийняття працівника.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Кравчук Олексій, д.ю.н., аудитор

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»