• Посилання скопійовано

Демобілізований працівник йде у відпустку: як розрахувати?

З січня по серпень 2015 року працівнику щомісяця виплачувався середній заробіток у сумі 4000, котрий було компенсовано з бюджету. 14.09.2015 працівника було демобілізовано, а з 15.09.2015 він хоче піти у відпустку на 24 к. д. Як розрахувати відпускні?

Запитання: Працівник призваний 04.09.2014 р. На дату мобілізації його оклад і середній заробіток становили 4000 грн. Компенсації середнього заробітку з держбюджету у 2014 році не було. З 01.01.2015 р. посадовий оклад працівника згідно з штатним розписом збільшено до 5000 грн. З січня по серпень 2015 року працівнику щомісяця виплачувся середній заробіток у сумі 4000, котрий було компенсований з бюджету, а також з власних коштів за цей період працівнику щомісяця виплачувалася різниця в 1000 грн (з якої утримувалися всі податки) між його окладом на 01.01.2015 та середнім заробітком. Працівник був демобілізований 14.09.2015 і з 15.09.2015 хоче піти у відпустку на 24 календарні дні. Який період, а також, який саме дохід і яку кількість днів потрібно брати для розрахунку відпускних?

Відповідь: Згідно з п.2 Розділу ІІ Порядку обчислення середньої зарплати № 100, обчислення середньої заробітної плати  для оплати   часу щорічної  відпустки,  додаткових  відпусток у зв'язку з навчанням,творчої відпустки,  додаткової відпустки працівникам,  які  мають дітей,  або  для  виплати  компенсації  за невикористані відпустки провадиться виходячи з виплат за останні  12  календарних  місяців роботи,   що   передують  місяцю  надання  відпустки  або  виплати компенсації за невикористані відпустки. 

Отже, в вашому випадку розрахунковий період буде з вересня 2014 роу по серпень 2015 року включно.


Що стосується виплат, які будуть враховуватися при розрахунку середньої зарплати.Пунктом 3 Розділу ІІІ Порядку № 100 визначено, що   при обчисленні середньої заробітної плати у всіх  випадках її  збереження  включаються:  основна  заробітна  плата; доплати і надбавки  (за  надурочну  роботу та роботу в нічний час; суміщення професій  і  посад;  розширення  зон  обслуговування або виконання підвищених    обсягів   робіт   робітниками-почасовиками;   високі досягнення  в праці (високу професійну майстерність); умови праці;інтенсивність праці; керівництво бригадою, вислугу років та інші);виробничі  премії  та  премії за економію конкретних видів палива, електроенергії і теплової енергії; винагорода за підсумками річної роботи  та вислугу років тощо. При обчисленні середньої заробітної плати для оплати  за  час щорічної відпустки, додаткових відпусток у  зв'язку  з  навчанням, творчої відпустки, додаткової  відпустки  працівникам,  які  мають дітей,  або   компенсації   за   невикористані   відпустки,   крім зазначених  вище  виплат,  до  фактичного  заробітку   включаються виплати за час, протягом якого  працівнику  зберігається  середній заробіток  (за  час  попередньої  щорічної  відпустки,   виконання державних і громадських обов'язків, службового відрядження  тощо),та допомога у  зв'язку  з  тимчасовою  непрацездатністю.

До того ж Мінсоцполітики в листі  від 22.06.2015 р. N 802/13/84-15 роз’яснило, що  розрахунок середньої зарплати для оплати часу відпусток мобілізованого працівника, який знову приступив до роботи  провадиться шляхом ділення сумарного заробітку за останні перед наданням відпустки 12 місяців на відповідну кількість календарних днів року (за винятком святкових і неробочих днів, встановлених законодавством). Одержаний результат перемножується на число календарних днів відпустки.

Таким чином, в розрахунку ви маєте врахувати всі виплати, які належать до фонду оплати праці, а також нарахований середній заробіток за час мобілізації за останні 12 місяців.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»