Згідно з п.1.1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників №58, на осіб, які працюють за сумісництвом, трудові книжки ведуться тільки за місцем основної роботи. Отже, Інструкція №58 вимагає спочатку робити запис про звільнення за попереднім основним місцем роботи, а вже потім вносити записи з іншого місця роботи, визначеного як основне.
Для оформлення зміни основного місця роботи в такій ситуації працівникові слід подати заяву із проханням перевести його за власним бажанням на сумісництво.
На підставі цієї заяви працедавець має звільнити працівника, видати наказ, внести про це запис до трудової книжки працівника (оскільки переведення в сумісники - це бажання працівника, робиться запис як при звичайному звільненні за власним бажанням згідно зі ст. 38 КЗпП), обчислити його зарплату та інші виплати, які за законом працівник мав би отримати під час звільнення (зокрема, компенсацію за невикористану відпустку тощо).
У день звільнення працівник повинен отримати і трудову книжку, і усі належні йому виплати (статті 47, 116 КЗпП). Наступного дня після звільнення працедавець повинен видати наказ, у якому вказати, що з цього числа працівника прийнято на роботу за сумісництвом. Зауважимо, що відповідно до п. 2.14 Інструкції №58, запис відомостей про роботу за сумісництвом в трудовій книжці провадиться за бажанням працівника.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити