Оскільки нещасний випадок з працівником, що призвів до смерті, стався у його вихідний день, то він є нещасним випадком, що не пов’язаний з виробництвом.
Така травма кваліфікується як побутова і розслідується як нещасний випадок невиробничого характеру згідно з умовами, прописаними Порядком №270.
Згідно з п. 2. Порядку №270 під нещасними випадками невиробничого характеру слід розуміти не пов'язані з виконанням трудових обов'язків травми, у тому числі отримані внаслідок заподіяних тілесних ушкоджень іншою особою, отруєння, самогубства, опіки, обмороження, утоплення, ураження електричним струмом, блискавкою, травми, отримані внаслідок стихійного лиха, контакту з тваринами тощо, які призвели до ушкодження здоров'я або смерті потерпілих.
Відповідно до пп. 53 Порядку №337, нещасним випадком, не пов’язаним з виробництвом, визнається, зокрема, смерть працівника від загального захворювання або самогубства, що підтверджено висновками судово-медичної експертизи та/або відповідною постановою про закриття кримінального провадження.
Роботодавець обов’язково має провести розслідування, у випадках визначених пп. 10 Порядку №270, а саме:
- у разі звернення потерпілого або особи, яка представляє його інтереси (якщо не надходило повідомлення від лікувально-профілактичного закладу про нещасний випадок);
- за прийнятим рішенням районної держадміністрації(виконавчого органу міської, районної у місті ради) щодо необхідності проведення розслідування звизначенням організації, яка повинна проводити розслідування, копію якого направляє керівнику.
Якщо нещасний випадок з працівником, що призвів до смерті, стався у його вихідний день та є невиробничого характеру, розслідування можна не проводити.
Тому дії роботодавця полягатимуть тільки у проведенні звільнення працівника, виплати йому остаточного розрахунку за ст. 116 КЗпП, видачі трудової книжки, якщо вона зберігалася на підприємстві (ст. 47 КЗпП) та відобразити всі належні виплати у відповідних додатках єдиної звітності. Детально про це ми писали тут.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити