• Посилання скопійовано

Зміна посади за внутрішнім сумісництвом на основне місце роботи

На підприємстві є внутрішній сумісник (начальник виробництва), що працює на 0,5 ставки. Основне його місце роботи на цьому ж підприємстві на посаді завідувача складу (теж 0,5 ставки). Потрібно посаду за сумісництвом (начальник виробництва) зробити основною і щоб вона була 0,75 ставки, а вже посаду завідувача складу зробити 0,25 ставки по сумісництву. Як правильно оформити таке переведення?

Сумісництвом вважається виконання працівником, окрім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або у роботодавця-фізособи. Працівники, які працюють за сумісництвом, одержують заробітну плату за фактично виконану роботу (ст. 102-1 КЗпП та ст. 19 Закону про оплату праці).

Як бачимо, вказані норми не розділяють сумісників на внутрішніх та зовнішніх.

Тому в даній ситуації працівник має:

  • звільнитися з місця роботи за сумісництвом (начальника виробництва), щоб дана посада стала вакантною;
  • одночасно написати заяву (з наступного числа) про переведення (в даному випадку це можливо) з посади завідувача складу на посаду начальника виробництва на умовах неповного робочого часу;
  • написати заяву (також можна з наступного числа) про прийняття на вакантну посаду завідувача складу за внутрішнім сумісництвом на умовах неповного робочого часу. Тут потрібно буде подати повідомлення про прийняття на роботу до податкової.

Під зазначені заяви потрібно оформити відповідні накази.

Звільнення з посади за внутрішнім сумісництвом начальника виробництва, прийняття на посаду завідувача складу за внутрішнім сумісництвом, а також переведення з посади завідувача складу на посаду начальника виробництва потрібно буде відобразити у додатку 5 єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ у відповідному кварталі звітного періоду.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Бухгалтер у Громадській організації
    Бухгалтер працює на 2/3 ставки у ФОП. Як оформити роботу цього бухгалтера в громадській організації, яка фінансується за рахунок грантів: на 0,5 ставки чи на повну ставку?
    03.05.20246
  • Прийняття 16-річного підлітка на роботу та перерахунок зарплати іншій особі
    Чи можна прийняти на роботу на неповний робочий день підлітка 16 років, у якого є свідоцтво про народження та ІПН, але немає паспорта. ЄСВ доплачувати до МЗП? Чи можна написати заяву, щоб заробітну плату перераховували іншому працівнику?
    03.05.202414
  • Не проведено інвентаризацію резерву відпусток у 2023 році: які наслідки?
    У І кварталі 2024 року було використано відпусток за 2023 рік більше, ніж нараховано резерву в 2023 р., тобто на кінець 2023 року не проведена інвентаризація резерву відпусток, не визначено кількість днів невикористаних днів відпустки, відповідно немає залишку резерву в балансі. Фактично це проведено і нараховано в І кварталі 2024 р. Як виправити помилку, щоб витрати по резерву відпусток 2023 р. зарахувати в 2024 р.?
    29.04.202455
  • Звільнення та прийняття на роботу в одному місяці: складаємо додаток 1 єдиної звітності?
    Працівник в одному місяці був звільнений (з ознакою наявності трудової книжки) , а наступного дня знову прийнятий на неповний робочий час за сумісництвом без наявності трудової книжки. Як показати такі зміни в графі 14 додатку 1 – кількість днів перебування у трудових відносинах?
    26.04.2024107
  • Як при звільненні працівника утримати відпускні, що були виплачені йому наперед?
    Внаслідок помилки в підрахунку кількості днів відпустки, на які має право працівник, в 2024 він «відпочив наперед» на 16 календарних днів. Тепер раптово написав заяву на звільнення день в день, і на роботу більше не виходить. Чи відноситься така помилка до лічильної і яким чином можна утримати/повернути законним шляхом з працівника кошти за незароблені дні щорічної основної відпустки?
    26.04.2024489