• Посилання скопійовано

Переведення з зовнішнього сумісника на посаду за суміщенням

На фірмі працює зовнішній сумісник. З 1 лютого 2022 р. його прийняли на основне місце роботи за іншою посадою, ніж він займає за сумісництвом. Як перевести працівника з зовнішнього сумісництва на посаду за суміщенням? Як це буде відображатися у табелі? Як нараховувати зарплату - окремо за кожною посадою чи разом?

Переведення працівника з зовнішнього сумісника на посаду за суміщенням, законодавством не передбачено, незважаючи навіть на те, що його було прийнято на іншу посаду за основним місцем роботи.

В даній ситуації, діяти потрібно через прийняття звільнення. Тобто, спочатку працівнику потрібно написати заяву на звільнення з посади зовнішнього сумісника, видати наказ та провести всі належні виплати. Потім (наступною датою) написати заяву з проханням прийняти його на відповідну посаду за суміщенням та видати наказ з зазначенням доплати (встановлюється у відсотках або у фіксованій сумі ) до окладу за суміщення посад. 

У додатку 3 до Галузевої угоди 2019-2021, яка діє і 2022 році, зазначено, що доплата одному працівнику не обмежується максимальним розміром і встановлюється в межах економії фонду заробітної плати за тарифною ставкою і окладом суміщуваної посади працівника. Отже, виходить, що що доплата за суміщення може бути в будь – якому розмірі, навіть 100%.

Крім того, окремий трудовий договір на суміщення не укладається (робота здійснюється в межах одного трудового договору), повідомлення про прийняття на роботу не подається, табелювання не проводиться (оскільки при суміщенні посад окремий табельний номер не присвоюється), оскільки ці додаткові функції виконують у межах робочого часу за основною роботою, запис у трудову книжку не здійснюється (навіть за бажанням працівника). 

Додаток 5 об’єднаної звітності при оформленні працівника за суміщення не формується і не подається. А от звільнення працівника з зовнішнього сумісника обов’язково потрібно відобразити в цьому додатку.

Доплата за суміщення посад (професій) входить до фонду оплати праці підприємства за основною посадою тому в Додатку 1 об’єднаної звітності відображатиметься одним рядком з КЗО 1. Для виконання вимоги про сплату ЄСВ у розмірі не менше мінімального внеску (абз. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ) порівнюють загальну суму зарплати, нараховану працівнику з урахуванням доплати за суміщення професій (посад).

У Додатку 4ДФ об’єднаної звітності нарахований дохід працівнику також відображатиметься одним рядком за ознакою доходу «101».

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Бухгалтер у Громадській організації
    Бухгалтер працює на 2/3 ставки у ФОП. Як оформити роботу цього бухгалтера в громадській організації, яка фінансується за рахунок грантів: на 0,5 ставки чи на повну ставку?
    03.05.20246
  • Прийняття 16-річного підлітка на роботу та перерахунок зарплати іншій особі
    Чи можна прийняти на роботу на неповний робочий день підлітка 16 років, у якого є свідоцтво про народження та ІПН, але немає паспорта. ЄСВ доплачувати до МЗП? Чи можна написати заяву, щоб заробітну плату перераховували іншому працівнику?
    03.05.202418
  • Не проведено інвентаризацію резерву відпусток у 2023 році: які наслідки?
    У І кварталі 2024 року було використано відпусток за 2023 рік більше, ніж нараховано резерву в 2023 р., тобто на кінець 2023 року не проведена інвентаризація резерву відпусток, не визначено кількість днів невикористаних днів відпустки, відповідно немає залишку резерву в балансі. Фактично це проведено і нараховано в І кварталі 2024 р. Як виправити помилку, щоб витрати по резерву відпусток 2023 р. зарахувати в 2024 р.?
    29.04.202455
  • Звільнення та прийняття на роботу в одному місяці: складаємо додаток 1 єдиної звітності?
    Працівник в одному місяці був звільнений (з ознакою наявності трудової книжки) , а наступного дня знову прийнятий на неповний робочий час за сумісництвом без наявності трудової книжки. Як показати такі зміни в графі 14 додатку 1 – кількість днів перебування у трудових відносинах?
    26.04.2024108
  • Як при звільненні працівника утримати відпускні, що були виплачені йому наперед?
    Внаслідок помилки в підрахунку кількості днів відпустки, на які має право працівник, в 2024 він «відпочив наперед» на 16 календарних днів. Тепер раптово написав заяву на звільнення день в день, і на роботу більше не виходить. Чи відноситься така помилка до лічильної і яким чином можна утримати/повернути законним шляхом з працівника кошти за незароблені дні щорічної основної відпустки?
    26.04.2024494