Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Аспірант: сумісник чи основний працівник?

Прийняли на роботу працівника на 0,5 ставки, який паралельно навчається в аспірантурі на очній формі навчання, трудова книжка зберігається в університеті. Він повинен бути прийнятий як сумісник чи за основним місцем? ЄСВ нараховується як зовнішньому суміснику чи потрібно донараховувати базу до мінімальної зарплати?

Відповідно до абз. 2 ч. 6 ст. 5 Закону про вищу освіту, особа має право здобувати ступінь доктора філософії під час навчання в аспірантурі (ад'юнктурі).

Аспірантом  визначено особу, зараховану до закладу вищої освіти (наукової установи) для здобуття ступеня доктора філософії/доктора мистецтва (п. 3 ч. 2 ст. 61 Закону про вищу освіту).

У п. 2 Порядку №261 зазначено, що підготовка здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії здійснюється:

  • в аспірантурі (ад'юнктурі) закладу вищої освіти (наукової установи) за очною (денною, вечірньою) або заочною формою навчання;
  • поза аспірантурою (для осіб, які професійно провадять наукову, науково-технічну або науково-педагогічну діяльність за основним місцем роботи у відповідному закладі вищої освіти (науковій установі).

Нормами ч. 1 ст. 62 Закону про вищу освіту та п. 14 Порядку №261 встановлено, що особи, які навчаються у закладах вищої освіти, мають право, зокрема, на:

  • вибір форми навчання під час вступу до закладу вищої освіти;
  • трудову діяльність у позанавчальний час;
  • додаткову оплачувану відпустку у зв'язку з навчанням (академічну та соціальну відпустку) за основним місцем роботи, скорочений робочий час та інші пільги, передбачені законодавством для осіб, які поєднують роботу з навчанням.

Отже, залежно від форми навчання та виду професійної діяльності аспіранти мають право на трудову діяльність у позанавчальний час (на повну ставку чи не повну ставку) або на професійну діяльність за основним місцем роботи. Тому що форма навчання не є місцем роботи ні основним, ні сумісництвом.

Що стосується паперових трудових книжок, то починаючи з 10.06.2021 р. обов’язок вести та зберігати роботодавцем трудових книжок скасовано. Запис в ній здійснюється за бажанням працівника. В даній ситуації, при оформленні на роботу, працівник має визначити в заяві основне місце роботи, тобто написати: «Прошу прийняти мене на роботу за посадою … на основне місце роботи на неповний робочий час з понеділка по п’ятницю по 4 год на день». Це і буде 0,5 ставки.

Оскільки ми з’ясували, що працівник-аспірант повинен працевлаштовуватися лише на основне місце роботи, то у роботодавця виникає обов’язок щодо сплати ЄСВ в місяць не менше мінімального розміру ЄСВ (ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 64 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі