Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Продовження соціальної відпустки на час навчання

Якщо працівниця, перебуваючи в додатковій соціальній відпустці на дітей, до її закінчення принесла довідку-виклик на навчальну відпустку, чи можна перенести частину додаткової соцвідпустки на інший пізніший період, в зв'язку з наданням навчальної відпустки?

Відповідно до ст. 182-1 КЗпП та ч. 1 ст. 19 Закону про відпустки, додаткова відпустка надається одному з батьків, які мають двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину з інвалідністю, або які усиновили дитину, матері (батьку) особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, одинокій матері, батьку дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, чи одному із прийомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (ст. 73 КЗпП).

За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів.

Зазначена відпустка є соціальною і надається в обов'язковому порядку за заявою працівника один раз на календарний рік незалежно від відпрацьованого часу і дати народження дитини. Під час звільнення дні невикостаної додаткової відпустки підлягають компенсації за ст. 83 КЗпП та ст. 24 Закону про відпустки.

Також додаткова відпустка підлягає перенесенню на інший період або продовженню у випадках, передбачених у ст. 80 КЗпП та у ст. 11 Закону про відпустки. До такого випадку належить, зокрема, перенесення/продовження додаткової відпустки на час навчання.

Таким чином, якщо працівниця, перебуваючи в додатковій відпустці на дітей, до її закінчення принесла довідку-виклик на навчальну відпустку, то така соціальна відпустка підлягає перенесенню на ту кількість календарних днів, яка припала на час навчання.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Відпустки

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі