Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Як розрахувати доплату за святкові дні травня, якщо зарплата нараховується двічі на місяць?

У продавця оклад - 7000 грн. У травні відпрацьовано згідно з графіком 10 робочих днів, 144 години згідно з нормою. Згідно з графіком, працівник працював у святкові дні - 1, 2, 9 травня. Як правильно розрахувати доплату за святкові дні травня, якщо зарплата нараховується двічі на місяць?

Відповідно до ст. 107 КЗпП, робота у святковий і неробочий день оплачується у подвійному розмірі працівникам, які одержують місячний оклад:

  • у розмірі одинарної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота у святковий і неробочий день провадилася у межах місячної норми робочого часу;
  • в розмірі подвійної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота провадилася понад місячну норму.

Аналогічне роз’яснення міститься у листі Мінсоцполітики 17.02.2012  р. №51/13/116-12.

У даному випадку, працівник працював у святкові дні 1, 2 та 9 травня за графіком, тому оплата проводиться у розмірі одинарної годинної ставки зверх окладу. Тобто працівник отримує встановлений оклад (7000,00 грн) за всі відпрацьовані дні за графіком та зверх окладу отримує доплату в одинарному розмірі погодинної ставки за відпрацьовані святкові дні, які відпрацьовані за графіком. 

Оплату за роботу у святкові дні здійснюють у кінці місяця незалежно від тривалості облікового періоду.

Виходячи із запитання, у продавця місячний оклад - 7000 грн. У травні відпрацьовано згідно з графіком - 14 робочих днів/144 години (за першу половину 5 днів по 10 год = 50 годин, за другу - 9 днів = 94 години). Згідно з графіком відпрацював у святкові 1, 2, 9 травня (30 годин). 

  • Розмір годинної ставки: 48,61 грн (7000,00 грн :144 год.);
  • Оплата за святкові дні: 1458,30 грн (48,61 грн х 30 год.);
  • Всього за травень: 8458,30 грн (7000,00 грн + 1458,30 грн).

Оскільки зарплата виплачується двічі на місяць, а оплата за роботу у святкові дні здійснюють у кінці місяця, то за першу половину травня зарплата продавця складатиме 2430,56 грн (7000 грн/ 144*50), а за другу - 6027,74 грн (7000 грн / 144 * 94 = 4569,44 грн, потім 4569,44  + 1458,30 грн за роботу у святкові дні). 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі