Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Переведення на інші посади працівників під час реорганізації: Додаток 5

Під час реорганізації підприємства "А" шляхом приєднання до підприємства "Б" було здіснено переведення директора та головного бухгалтера підприємства "А" на посади заступника директора та бухгалтера підприємства "Б". Як відобразити в Додатку 5 об'єднаної звітності з ЄСВ та ПДФО переведення працівникв?

Відповідно до ч. 4 ст. 36 КЗпП, у разі зміни власника підприємства, а також у разі його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) дія трудового договору працівника продовжується. Припинення трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу можливе лише у разі скорочення чисельності або штату працівників (п. 1 ч. 1 ст. 40).

Отже, ніби й не виникає підстав у підприємства "Б" для відображення працівників приєднананого підприємства "А" шляхом реорганізації  у Додатку 5 квартальної звітності. Але є одне "але". Згідно з Наказом №773, Додаток 5 до Розрахунку "Відомості про трудові відносини осіб та період проходження військової служби" подається платником єдиного внеску, якщо протягом звітного періоду:

  • укладено або розірвано трудовий договір (цивільно-правовий договір, крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань) із застрахованою особою;
  • укладено або розірвано трудовий договір із застрахованою особою, яка працевлаштована на нове робоче місце;
  • особу переміщено з одного структурного підрозділу до іншого, переведено на іншу постійну посаду або роботу у того самого платника єдиного внеску;
  • особу призначено на нову посаду;
  • особа вперше вступила на військову службу або закінчила проходження військової служби (із виключенням зі списків особового складу військової частини (військового навчального закладу, установи тощо)) у порядку, встановленому положеннями про проходження військової служби;
  • особі надано відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами (у тому числі особам із числа військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу);
  • особі надано відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
  • особі надано відпустку по догляду за дитиною від трирічного віку до досягнення нею шестирічного віку.

Таким чином, оскільки в звітному періоді зафіксовано факт переведення директора та головного бухгалтера підприємства "А" на посади заступника директора та бухгалтера підприємства "Б" потрібно відобразити в Додатку 5 так:

1) Якщо переведення відбулося з 1-го числа місяця, то формується два Додатки 5:

  • 1-й Додаток 5 - за місяць, у якому працівники закінчують працювати за попередньою посадою, із зазначенням дати закінчення роботи на цій посаді в графі 10;
  • 2-й Додаток 5 - за місяць, на який припадає дата початку роботи за новою посадою, на яку було переведено працівника. 

При цьому обов’язково заповнюються графи 11-15, а в графі 16 зазначається наказ про переведення працівників на інші посади.

2) Якщо переведення відбулося не з 1-го числа місяця, то формується два рядки в Додатку 5:

  • 1-й рядок Додатку 5 - зазначається інформація про працівників за попередньою посадою, із зазначенням дати закінчення роботи на цій посаді в графі 10;
  • 2-й рядок Додатку 5 - зазначається інформація за посадами працівників на які їх переведено із зазначенням дати початку роботи на цій посаді в графі 10.

При цьому обов’язково за обома рядками заповнюються графи 11-15, а в графі 16 зазначається наказ про переведення працівників на інші посади.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Трудові відносини , єдина звітність

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі