Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Скасування повідомлення про прийняття на роботу

ФОП хотів прийняти працівника на роботу, про що подав повідомлення до ДПС, але працівник не вийшов на роботу і, відповідно, фактично, не був прийнятий. Та з’ясувалося, що "скасовуюче" повідомлення не було подане. Які подальші дії, чи є граничні строки подання ?

Працівника не може бути допущено до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням роботодавця, та повідомлення ДПС про прийняття працівника на роботу.

Порядок повідомлення ДПС та її територіальних органів про прийняття працівника на роботу затверджено постановою №413.

Пунктом 2 додатку до Постанови №413 встановлено реквізити, якi дають можливість подання уточнюючого повідомлення у разі допущення помилки роботодавцем або необхідності внесення змін до повiдомлення про прийняття працівника на роботу (тип «початкове» або «скасовуюче»).

Отже, у разi, якщо роботодавцем було подано повiдомлення про прийняття працівника на роботу, але працівник так i не приступив до виконання обов’язків, то роботодавцем подається повiдомлення про прийняття працівника на роботу за типом «скасовуюче».

При цьому постановою №413 не визначено особливостей подання скасовуючого повідомлення.

Штрафні санкції у розмірі мінімальної зарплати за порушення інших вимог трудового законодавства, передбачені ст. 265 КЗпП, застосовуються у разі неподання чи несвоєчасного подання повідом­лення про прийняття працівника на роботу лише з позначкою «початкове».

Якщо новоприйнятий працівник не виходить на роботу, то у цьому разі роботодавцю необхідно видати наказ про скасування наказу про прийняття такого працівника на роботу та подати до ДПС скасовуюче повідомлення.

Наказ про скасування наказу про прийняття працівника на роботу видається на підставі заяви такого працівника або акту про відмову приступити до роботи.

Таким чином, у ситуації, коли працівник відмовляється писати заяву на відкликання заяви про звільнення, роботодавцю необхідно:

  • скласти акт про відмову приступити до роботи;
  • видати наказ про скасування наказу про прийняття на роботу (примірний текст наказу:

«У зв’язку з відмовою ПІБ приступити до роботи з          р. наказую:

1) скасувати наказ «Про прийняття на роботу (ПІБ)» № ___ від _____ р.;

2) головному бухгалтеру ПІБ подати до Державної фіскальної служби скасовуюче повідомлення про прийняття на роботу.

Підстава: акт про відмову приступити до роботи № ___ від ______ р.)»;

  • подати до ДФС скасовуюче повідом­лення (у графі 2 у рядку «Тип» поставити позначку «скасовуюче»).

Отже, якщо працівник не приступив фактично до роботи, а відразу надав відмову, вважаємо, що оплачувати зарплату за цей день немає необхідності, оскільки працівник не працював. Але слід зауважити, що для цього має бути заява про відмову приступати до роботи.

Отже, слід подати повідомлення про прийняття працівника на роботу за типом «скасовуюче» обов’язково. Граничних строків подання такого повідомлення немає.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Підприємці , Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі