• Посилання скопійовано

Два сумісництва на одному підприємстві: що з оформленням?

Чи може підприємство прийняти на роботу працівника, як зовнішнього сумісника на дві посади? Наприклад, людина вже має основне місце роботи на іншому підприємстві, і він хоче оформитися на підприємство комірником на 1 годину в день і водієм на 1 годину в день. Як правильно відобразити цей прийом на роботу? Як відобразити цей прийом в звіті ЄСВ?

Сумісництвом вважається виконання працівником, окрім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому чи іншому підприємстві або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом (п. 1 Положення №43).

Законодавством не обмежується кількість підприємств, установ, організацій, де працівник може працювати за сумісництвом.

Тож за сумісництвом можна працювати на одному, двох або більше підприємствах і на бажання працівника мати в трудовій книжці відповідний запис з кожного місця роботи, але одне місце роботи має бути основним.

При цьому Держпраці згадала у листі від 05.10.2017 р. №9891/4/4.1-дп-17 про норму пункту 1 Положення №43. За нею сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або в громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом. 

Але саме Положення поширюється тільки на працівників держпідприємств.

З цього виходить, якщо працівник працює лише у роботодавців недержавної форми власності, кількість годин, які він може відпрацювати сумарно, нічим не обмежена.

Із запитання випливає, що працівник уже має основне місце роботи на іншому підприємстві, а на новому підприємстві хоче працювати за сумісництвом за двома посадами.

 

Як оформити працівника за сумісництвом?

Правила прийняття працівників на роботу за сумісництвом (внутрішнім та зовнішнім) такі ж, як і для основного місця роботи, за виключенням питання, що стосуються трудової книжки. Трудова книжка за сумісництвом не подається, та запис про роботу вноситься лише за бажанням працівника і  то за основним місцем роботи. 

Тож за сумісництвом зовнішнім та внутрішнім оформлюємо працівника за такими кроками:

1. Працівник пише дві заяви про прийняття на роботу і на посаду водія і на посаду комірника окремо;

2. Кадровик видає два накази про прийняття на роботу. Якщо працевлаштування відбувається до ФОП, слід укласти два письмові трудові договори на різні посади;

3. Складається повідомлення про прийняття. В повідомленні двома рядками відображаємо прийняття працівника на дві посади;

4. Слід заповнити дві особові картки П2, теж за двома посадами;

5. Складаються дві особові справи;

6. В таблиці 5 звіту з ЄСВ відображаємо інформацію щодо цього працівника двома рядками, за двома посадами окремо. 

 

Практичні проблеми подання таблиці 5 звіту з ЄСВ 

Щодо відображення в таблиці 5 звіту з ЄСВ, деякі програмні продукти для подання електронної звітності не допускають подачу таблиці 5 звіту з ЄСВ, якщо по одній застрахованій особі в одній таблиці відображено у графі 8 «категорія особи» код 2 (наймані працівники без трудової книжки). У такому випадку слід звернутися з проблемою до розробника програмного забезпечення, оскільки законодавством на заборонено працівнику працювати за двома місцями роботи за сумісництвом одночасно. 

Як правильно прийняти працівника, документально оформити та про що пам’ятати у перший місяць працівника на роботі,  ми писали в таких статтях:

Про нюанси роботи за сумісництвом писали тут та тут>>

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Оформлення працівника - сумісника на час декретної відпустки бухгалтера
    Бухгалтер (єдиний) з 18.11.2024 р. йде у відпустку по вагітності та пологах на 126 днів. Далі вона планує вийти на роботу після закінчення лікарняного. На цей період (126 днів) підприємство планує прийняти сумісника на виконання обов'язків бухгалтера. Як оформити такого сумісника? Які потрібні накази, повідомлення до ДПС тощо?
    22.11.2024123
  • Чи може сумісник працювати у суботу?
    Є необхідність взяти на роботу працівника, але він може працювати тільки за сумісництвом і тільки по суботах. Підприємству такий графік роботи підходить. Чи має підприємство в такому разі нараховувати працівнику подвійну ставку, тому що це робота у вихідний? Як правильно скласти графік роботи?
    21.11.202456
  • Виправлення скороченої назви підприємства у трудовій книжці
    При заповненні трудової книжки вказано скорочену назву роботодавця: ТОВ "Квіточка" замість "Товариство з обмеженою відповідальністю "Квіточка". Чи стане це перешкодою при передаванні відомостей про трудову діяльність працівника в електронному вигляді до ПФУ? Якщо так, то як це виправити, якщо деякі підприємства вже ліквідовані?
    21.11.202438
  • Витрати у відрядженні на оплату користування платними дорогами
    Працівник повернувся з закордонного відрядження та надав нефіскальні чеки з платіжного терміналу за проїзд платними дорогами. Оплата проведена банківською картою та відображена у виписці, яку надав працівник. Чи підлягають такі витрати оподаткуванню ПДФО та ВЗ?
    20.11.2024463
  • Які наслідки, якщо оплатили ДМС для працівника в сумі більше 30% його зарплати?
    У працівника зарплата 39 тис. грн. В липні 2024 оплатили медичне страхування на рік 21000,00 грн. Чи є це додатковим благом та чи треба сплатити ПДФО 18 % та ВЗ 1,5%? Оскільки минув час, які штрафи має сплатити підприємство, якщо зараз оплатимо податки за рахунок працівника? Та чи дійсна зараз пільга 30% по договорам страхування?
    19.11.202427