• Посилання скопійовано

Надання іншого вихідного дня за самоізоляцію у неділю

Працівник був у відрядженні в Албанії, повернувся 08.08, здав тест на Covid-19 і поки чекав результат (09-10.08) був на домашній самоізоляції. Як відобразити ці дні в табелі обліку робочого часу? Чи можна надати за перебування на самоізоляції в неділю додатковий вихідний?

Окремої позначки для відображення самоізоляції d табелі обліку робочого часу не було введено. Є декілька варіантів того, що саме робити працівнику й роботодавцю, якщо працівник перебуває на самоізоляції.

Перше: якщо працівник перебуває на самоізоляції під наглядом лікаря, йому надається листок непрацездатності. Друге: якщо працівник себе добре почуває, то на самоізоляція він може працювати вдома дистанційно. Третє: на період самоізоляції працівнику може бути надано щорічну оплачувану відпустку. 

За період перебування на лікарняному, працівник отримає допомогу по тимчасовій непрацездатності — 50% середньої зарплати (доходу) незалежно від страхового стажу. Якщо працівник працює дистанційно на період самоізоляції – йому виплачується заробітна плата.

За період  перебування у щорічній відпустці, працівнику виплачують відпускні. Стаття 45 Конституції, зазначає, що кожен, хто працює, має право на відпочинок.

Це право забезпечується наданням днів щотижневого відпочинку, а також оплачуваної щорічної відпустки, встановленням скороченого робочого дня щодо окремих професій і виробництв, скороченої тривалості роботи у нічний час.

Працівник самостійно розпоряджається своїми вихідними і роботодавець не має права давати вказівки працівнику, що саме йому робити у його вихідний день, навіть, якщо це стосується й самоізоляції.

 

Щодо надання іншого дня відпочинку

Інший день відпочинку надається працівнику, як варіант компенсації за роботу у вихідний день.

Якщо говорити про роботу у вихідний день, то залучення окремих працівників до роботи у вихідні дні допускається в таких виняткових випадках:

1) для відвернення або ліквідації наслідків стихійного лиха, епідемій, епізоотій, виробничих аварій і негайного усунення їх наслідків;

2) для відвернення нещасних випадків, які ставлять або можуть поставити під загрозу життя чи нормальні життєві умови людей, загибелі або псування майна;

3) для виконання невідкладних, наперед не передбачених робіт, від негайного виконання яких залежить у дальшому нормальна робота підприємства, установи, організації в цілому або їх окремих підрозділів;

4) для виконання невідкладних вантажно-розвантажувальних робіт з метою запобігання або усунення простою рухомого складу чи скупчення вантажів у пунктах відправлення і призначення.

Залучення працівників до роботи у вихідні дні провадиться за письмовим наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.

Тож, просто так працівнику надати вихідний день замість вихідного неможливо. Разом з тим, якщо працівнику просто видати день відпочинку, у нього зменшиться кількість робочих днів, таким чином і зарплати він отримає менше.

Отже, згідно з нормами чинного законодавства, не можливо працівнику надати інший день відпочинку, через те, що він знаходився у свій вихідний день  (неділя) на самоізоляції.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Чи може сумісник працювати у суботу?
    Є необхідність взяти на роботу працівника, але він може працювати тільки за сумісництвом і тільки по суботах. Підприємству такий графік роботи підходить. Чи має підприємство в такому разі нараховувати працівнику подвійну ставку, тому що це робота у вихідний? Як правильно скласти графік роботи?
    21.11.202431
  • Виправлення скороченої назви підприємства у трудовій книжці
    При заповненні трудової книжки вказано скорочену назву роботодавця: ТОВ "Квіточка" замість "Товариство з обмеженою відповідальністю "Квіточка". Чи стане це перешкодою при передаванні відомостей про трудову діяльність працівника в електронному вигляді до ПФУ? Якщо так, то як це виправити, якщо деякі підприємства вже ліквідовані?
    21.11.202423
  • Витрати у відрядженні на оплату користування платними дорогами
    Працівник повернувся з закордонного відрядження та надав нефіскальні чеки з платіжного терміналу за проїзд платними дорогами. Оплата проведена банківською картою та відображена у виписці, яку надав працівник. Чи підлягають такі витрати оподаткуванню ПДФО та ВЗ?
    20.11.2024319
  • Які наслідки, якщо оплатили ДМС для працівника в сумі більше 30% його зарплати?
    У працівника зарплата 39 тис. грн. В липні 2024 оплатили медичне страхування на рік 21000,00 грн. Чи є це додатковим благом та чи треба сплатити ПДФО 18 % та ВЗ 1,5%? Оскільки минув час, які штрафи має сплатити підприємство, якщо зараз оплатимо податки за рахунок працівника? Та чи дійсна зараз пільга 30% по договорам страхування?
    19.11.202425
  • Чи дають отримані гранти право на бронювання працівників?
    Чи дають право на бронювання працівників гранти на створення та розвиток виробництв переробної промисловості?
    18.11.202427