Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Додаткова щорічна відпустка при роботі за комп'ютером: кому надається?

Які працівники мають право на додаткову щорічну відпустку при роботі за комп'ютером?

Докладно про цей вид додаткових відпусток ми розповідали тут. Тож зараз нагадаємо, хто саме має на неї право.

Окремим категоріям працівників, робота яких пов'язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров'я, надається щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці, за Списком виробництв, робіт, професій і посад, затвердженим Постановою №1290 (п. 1, 2 ч. 1 ст. 8 Закону про відпустки).

Додатком 2 до цього Списку (п. 58 підрозділу «Інші види виробництв» розділу ХХІІ «Загальні професії за всіма галузями господарства») передбачено, що працівники, які працюють на електронно-обчислювальних та обчислювальних машинах (персональному комп'ютері), мають право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю до чотирьох календарних днів.

Але:

  • конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах;
  • додаткова відпустка за особливий характер праці надається пропорційно фактично відпрацьованому часу (п. 6, 7 Порядку №16).

І ще. Працівникам з ненормованим робочим днем відпустка за особливий характер роботи надається тривалістю до семи календарних днів згідно зі Списками посад, робіт та професій, визначених колективним договором, угодою. Тому щорічна додаткова відпустка, передбачена ст. 7 та п. 1 і 2 ч. 1 ст. 8 Закону про відпустки, надається понад щорічну основну відпустку лише за однією підставою, обраною працівником (ч. 1 ст. 10 цього Закону).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Відпустки , Трудові відносини

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі