Головна Усі консультації Фінанси і банки Інше

Розрахунки готівкою при одержанні та поверненні фіндопомоги від засновника-фізособи можуть перевищувати 150 тис. грн

Чи можна одержати або повернути засновнику-фізособі поворотну фіндопомогу на суму понад 150 тис. грн готівкою протягом одного дня?

Правління НБУ, відповідно до ст. 40 Закону від 20.05.99 р. №679-XIV «Про Національний банк України», видало постанову від 06.06.2013 р. №210 «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою», якою встановлено граничні суми готівкових розрахунків фізособи з підприємством (підприємцем) протягом одного дня у розмірі 150000 (ста п'ятдесяти тисяч) гривень. Але це обмеження передбачено лише для розрахунків за товари (роботи, послуги). На інші операції із готівкових розрахунків з фізособами, як, наприклад, видача готівкою зарплати або одержання чи видача готівкою позики (зворотної фіндопомоги), це обмеження не поширюється. 

Наголосимо водночас, що встановлена згаданою постановою для готівкових розрахунків між підприємствами та підприємцями гранична сума в 10 тис. грн не обмежується лише названими операціями (розрахунками за товари, роботи, послуги). Для цих суб'єктів обмеження добових сум готівкових розрахунків поширюється на будь-які суми (у т. ч. на суми фіндопомоги).

З огляду на таке, підприємство може одержувати від фізособи та повертати їй зворотну фінансову допомогу готівкою у будь-якій сумі, за умови що ця фізособа не є підприємцем (фізособа не зазначена як підприємець у документах про надання або повернення фіндопомоги — договорі та/або розрахункових документах). Заборон або юридичної відповідальності за проведення таких розрахунків законодавство на сьогодні не містить.

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Автор:
Кравчук Олексій, д.ю.н., аудитор
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Фінанси і банки / Інше
Теги:
Банки , Готівка , Фінансова допомога

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі