Відповідно до п. 8 П(С)БО 21 (наказ Мінфіну від 10.08.2000 р. №193 "Про затвердження Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 21 "Вплив змін валютних курсів"") визначення курсових різниць за монетарними статтями в іноземній валюті проводиться:
- на дату балансу;
- на дату здійснення господарської операції в її межах або за всією статтею (відповідно до облікової політики).
Які статті балансу є монетарними? Статті балансу про грошові кошти, а також про такі активи й зобов'язання, які будуть отримані або сплачені у фіксованій (або визначеній) сумі грошей або їх еквівалентів. Валюта, яка зберігається на рахунку є монетарною статею і відповідно на кожну дату балансу підлягає перерахунку із визначенням курсових різниць.
Господарською операцією, згідно ст. 1 Закону про бухоблік, є дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов'язань, власному капіталі підприємства. У випадку переведення валюти з поточного валютного рахунку на депозитний змін в структурі активів та зобов'язань або у власному капіталі підприємства не відбувається. Як наслідок можна зробити висновок, що операція переведення валюти з поточного рахунку на депозитний не є підставою для визначення курсових різниць. Проте, на дату балансу, валюта, яка зберігається на депозитному рахунку підлягає перерахунку за нормами п. 8 П(С)БО 21.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись