Відповідно до п. 2 ст. 86 Закону України «Про господарські товариства» від 19.09.1991 р. №1576-XII (далі – Закон №1576) вкладами учасників у статутний капітал можуть бути кошти в національній чи іноземній валюті. Оцінюються вклади учасників в гривні.
Облік статутного фонду ведеться на рахунку 40 «статутний капітал» тільки в валюті України.
Згідно ст. 2 Закону України «Про режим іноземного інвестування» від 19.03.1996 р. №93/96-ВР іноземні інвестиції можуть здійснюватися у вигляді: іноземної валюти, що визнається конвертованою Національним банком України, та валюти України.
Згідно постанови НБУ «Про врегулювання питань іноземного інвестування в Україну» від 10.08.2005 р. №280 для здійснення інвестиційної діяльності інвестор-нерезидент повинен відкрити в банку інвестиційний рахунок (в іноземній валюті або в гривні), з якого він має право перераховувати кошти в гривнях та іноземній валюті на поточний рахунок резидента (п. 2.1 Постави №280).
На основі вище викладеного можна зробити висновок, що засновник-нерезидент може внести свою частку вкладу до статутного фонду в гривні, але тільки якщо це передбачено засновницькими документами (адже розмір внесків до статутного фонду та форму таких внесків засновники встановлюють по домовленості між собою і фіксують у засновницьких документах).
Якщо засновницькими документами передбачено, що інвестор має право внести як внесок до статутного капіталу суму гривень, яка повинна відповідати вартості вкладу нерезидента в іноземній валюті на день внесення, але при цьому сума зареєстрованого у гривнях статутного капіталу не змінюється, виникає позитивна різниця між зафіксованою у статутних документах сумою гривень та вартістю внеску, перерахованого за курсом НБУ на день внесення. Вона підлягає зарахуванню на рахунок 422 «інший вкладений капітал».
Безпосередньо на рахунок підприємства засновник внести вклад не може, оскільки для реєстрації іноземної інвестиції повинен бути відкритий окремий інвестиційний рахунок.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись