Запитання: При визначенні податкових зобов’язань з податків та зборів протягом усього дня застосовується офіційний курс гривні до інвалют та курсу банківських металів, який встановлений НБУ, що діє на 00 год. 00 хв. відповідного календарного дня. А при здійсненні передплати за товари, який необхідно брати курс?
Відповідь: Міндоходів у листі від 10.04.2014 р. №8414/7/99-99-19-03-01-17 наполягає на тому, що з метою визначення податкових зобов’язань (а отже, і сум податкових доходів і витрат) слід використовувати офіційний курс гривні до іноземних валют та курсу банківських металів, який встановлений НБУ, що діє на 00 год. 00 хв. певної доби. Але, звертаємо вашу увагу, що ця думка податківців оприлюднена листом, а отже, не має нормативної сили (носить рекомендований характер).
Тож, який курс застосовувати для визначення податкових зобов’язань (крім випадку нарахування платежів на митниці, щодо яких ПКУ чітко встановлено, за яким курсом вони визначаються), вирішує сам платник податку – або дослухаючись до рекомендацій податківців, або виходячи з норм ПКУ (тобто, за офіційним курсом НБУ, встановленим на дату здійснення певної операції за результатами торгів на міжбанківській валютній біржі).
Також, нагадуємо, що переведення витрат із іноземної валюти у гривню, зокрема, і на придбання товарів, визначається згідно з пп. 153.1.2 ПКУ. „Витрати, здійснені (нараховані) платником податку в іноземній валюті у зв'язку з придбанням у звітному податковому періоді товарів, робіт, послуг, у встановленому порядку включаються до витрат такого звітного податкового періоду шляхом перерахування в національну валюту тієї частини їх вартості, що не була раніше оплачена, за офіційним курсом національної валюти до іноземної валюти, що діяв на дату здійснення операції з такого придбання, а в частині раніше проведеної оплати - за таким курсом, що діяв на дату здійснення оплати.” Тобто, якщо за товар була передоплата, то сума, сплачена постачальнику (з якої формується собівартість такого товару) визначається за курсом НБУ на дату здійснення такої передоплати. І не перераховується у звязку із подальшим отриманням такого товару від постачальника.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись