Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Заповнюємо таблицю 1 річного звіту з ЄСВ за 2017 рік

Як підприємцям-«загальникам» заповнити таблицю 1 річного звіту з ЄСВ за 2017 рік?

Цей звіт до податкового органу слід подати за місцем обліку до 10 лютого року, наступного за звітним періодом. Таким чином, останнім днем подання звіту за 2017 рік буде 09.02.2018 р.

Фізособи-підприємці, які обрали загальну систему оподаткування, формують та подають самі за себе Звіт із заповненими титульним аркушем та таблицею 1 додатка 5.

У разі незаповнення того чи іншого рядка Звіту на паперовому носії через відсутність операції такий рядок прокреслюють, у електронній форми такі рядки залишаються порожніми.

Грошові суми в таблиці 1 Звіту проставляють у гривнях із копійками.

У таблиці 1 слід вказати рік, за який подаєте звіт, а також своє прізвище, ім'я, по батькові та реєстраційний номер облікової картки платника податків (якщо немає — серію та номер паспорта).

Також слід зазначити тип форми звіту — «початкова».

У графі 2 таблиці 1 Звіту показують суми чистого оподатковуваного доходу щодо кожного місяця. 

Якщо чистого доходу в якомусь місяці не було або був збиток, то як заповнувати цю графу, наразі ані в Порядку №435, ані від податківців розяснень немає. 

Раніше в "ЗІР" містилась консультація, яка наголошувала:  "Значення рядка «Усього» графи 2 таблиці 1 додатка 5 до Порядку № 454 відповідає сумі значень рядків у розрізі календарних місяців, тобто сумі річного чистого доходу(прибутку), заявленого платником у податковій декларації фізичної особи підприємця.

     В рядках календарних місяців зазначається середньомісячний оподатковуваний дохід, який визначається шляхом ділення річного чистого доходу (прибутку) на кількість місяців, протягом яких він отриманий. При цьому, в місяцях, коли дохід не отримувався (на підставі даних Книги) у графі 2 ставиться прочерк".

Але у звязку із тим, що Порядок № 454 втратив чинність, ця консультація теж стала нечинною. І нових розяснень щодо заповнення такої графи в "ЗІР" немає. 

Тож, у підприємця є вибір - або діяти аналогічно цій, вже не чинній консультації, або у графі 2 зазначати самостійну базу для нарахування ЄСВ, але не менше 3200 грн. Але тоді загальна річна сума чистого оподатковуваного доходу, наведена в графі 2 у рядку «Усього» таблиці 1 Звіту, не буде дорівнювати показнику, наведеному у графі 8 рядка «Усього» розділу I додатка Ф2 до декларації. 

Щоб такий вибір не спричинив зауважень при його перевірці, радимо звернутися щодо заповнення цієї графи за консультацією до ДФС. 

У графі 3 таблиці 1 Звіту зазначають суму доходу, на яку нараховується ЄСВ, з урахуванням максимальної величини, а також з урахуванням мінімальної заробітної плати на місяць. Якщо графа 2 містить більшу місячну суму доходу (наприклад, за грудень графа 2 — 80000 грн), ніж максимальна величина бази нарахування для ЄСВ, графа 3 міститиме суму, яка дорівнює максимальній базі, тобто 44050 грн.

У графі 4 показують розмір ЄСВ — 22%. У графі 5 — суму нарахованого ЄСВ (ця сума дублюється у рядку під таблицею 1)

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Звітність

Коментарі: 13

Новини по темі

Консультації по темі