Незалежно від того, що основне місце роботи замінюється на сумісництво на одному підприємстві, у звітності це слід відобразити в будь-якому випадку.
У разі якщо за даними страхувальника протягом звітного періоду було зафіксовано факт укладання та розірвання трудових угод, разом зі Звітом з ЄСВ слід подати таблицю 5. У п. 8 розділу IV Порядку №435 зазначається: якщо протягом звітного періоду страхувальником із застрахованою особою було розірвано трудовий договір, а потім знову укладено, на таку застраховану особу робиться два записи в таблиці 5: перший — із зазначенням дати припинення трудових відносин; другий — із зазначенням дати початку трудових відносин.
У графі 7 «Категорія особи» кожного запису потрібно зробити відповідну позначку (1 — наймані працівники з трудовою книжкою, 2 — наймані працівники (без трудової книжки), додатково див. зразок 1.
Зразок 1
Фрагмент заповнення таблиці 5 «Відомості про трудові відносини осіб»
Зверніть увагу: у графі 11 зазначається дата закінчення роботи за основним місцем з відповідною категорією особи у графі 7, у другому рядку — дата початку роботи за сумісництвом.
У листі ПФУ від 16.11.2016 р. №36884/05-10 повідомляється, що такий підхід застосовується як у разі зміни основного місця роботи на роботу за сумісництвом (або навпаки), так і в разі зміни сумісництва на основне місце роботи (без припинення трудових відносин).
У таблиці 6 до Звіту з ЄСВ зазначається інформація у розрізі кожної застрахованої особи про суми нарахованої їй заробітної плати у звітному місяці. Зверніть увагу на графу 22 «Ознака наявності трудової книжки (1 — так, 0 — ні)». Ця графа за основним місцем праці та за сумісництвом працівника міститиме різні дані, тому необхідно заповнювати два рядки також. У п. 9 розділу IV Порядку №435 сказано, що за наявності кількох рядків щодо однієї застрахованої особи кількість календарних днів перебування у трудових/цивільно-правових відносинах протягом звітного місяця (графа 15) наводиться лише в одному, а саме в тому, в якому зазначаються дані про суми заробітної плати (за їх наявності). ПФУ у згаданому вище листі зазначає, що кількість днів слід проставляти в тому рядку, де відображено дані про суми нарахованої зарплати за основним місцем роботи. Аналогічну відповідь ми отримали в усній консультації в управлінні ПФУ (див. зразок 2). Від себе зауважимо, що не зайвим буде подати доповнення до Звіту із поясненням заповнення графи 15, що складається за довільною формою.
Зразок 2
Фрагмент заповнення таблиці 6 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам»
Читайте докладніше в аналітиці від ДТ-КТ: Практика заповнення Звіту з ЄСВ>>>
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити