• Посилання скопійовано

Особливості складання декларації з ПДВ сільгосптоваровиробникам

Які особливості слід врахувати при складанні декларації з ПДВ сільгосптоваровиробникам?

З декларації з ПДВ, додатків до неї та уточнюючого розрахунку зникли згадки про спецрежим у зв'язку з припиненням дії ст. 209 ПКУ. Тобто більше жодних кодів 0110 — 0130 для зазначення типу декларації.

Колишні рядки 13 «Коригування податкового кредиту у зв'язку із частковим використанням товарів/послуг, необоротних активів в операціях сільськогосподарського виробництва» та 14 «Коригування податкового кредиту у зв'язку із постачанням сільськогосподарської продукції у митному режимі експорту (переноситься з декларації (0121-0123))» з декларації зникли — зі зрозумілих причин.

Зникла необхідність перерахування коштів на спецрахунок. Тому в рядку 18 (позитивне значення ПДВ, яке сплачується до державного бюджету) зникли службові рядки. Саме у рядку 18 декларації тепер зазначається та сума ПДВ, яку платнику податку самостійно визначає як таку, яку він зобов'язаний сплатити до бюджету!

Прибрали у рядках 18 та 19 згадку про заповнення додатку Д10 (якого вже немає).

Наприкінці декларації прибрали дані про подання до декларації спецрежимних декларацій та відкриті платнику податку спецрежимні рахунки (оскільки їх вже немає).

Натомість у вступній частині декларації з'явився новий рядок 06 «Сільськогосподарський товаровиробник, внесений або який претендує на внесення до Реєстру отримувачів бюджетної дотації». У ньому проставляється цифра:

«1» — у разі подання декларації платником податку — сільськогосподарським товаровиробником, який здійснює види діяльності, передбачені п. 16-1.3 Закону про держпідтримку сільського господарства, та внесений до Реєстру отримувачів бюджетної дотації відповідно до цього Закону;

«2» — у разі подання декларації платником податку — сільськогосподарським товаровиробником, який здійснює види діяльності, передбачені п. 16-1.3 Закону про держпідтримку сільського господарства, та лише претендує на внесення до зазначеного Реєстру.

Також у додатках 1 та 5 з'явилися графи, в яких довідково відображається інформація про здійснення сільськогосподарських операцій, у випадку здійснення операцій, визначених ст. 16-1 Закону про держпідтримку сільського господарства платниками податку, які внесені до Реєстру отримувачів бюджетної дотації, або які претендують на внесення до такого Реєстру.

А також з'явилася нова редакція додатка 9, який, як і раніше, заповнюють лише сільгоспвиробники. Але не всі, а лише ті, які отримують або претендують на отримання дотацій з бюджету. Тепер цей додаток має назву «Розрахунок податкових зобов'язань за операціями, визначеними в статті 16-1 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України», та питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів» і викладений в новій редакції.

Додаток 9 додається до декларації, в якій у полі «Сільськогосподарський товаровиробник, внесений або який претендує на внесення до Реєстру отримувачів бюджетної дотації» наявна позначка «1» або «2» (про неї ми говорили вище, коли розглядали зміни до форми самої декларації).

Додаток 9 складається з двох таблиць:

у таблиці 1 платнику слід зазначити ПЗ та ПК за сільськогосподарськими операціями і визначити позитивне значення різниці між ними (від'ємне значення з ПДВ при розподілі дотацій до уваги не береться!);

у таблиці 2 платник визначає питому вагу вартості сільськогосподарських товарів. Зверніть увагу, що при цьому не враховуються обсяги постачання ОЗ, що перебували у складі ОЗ платника не менше 12 послідовних звітних періодів сукупно, якщо таке постачання не було постійним і не становило окремої підприємницької діяльності.

Якщо придбані товари/послуги, необоротні активи частково використовуються у видах діяльності, передбачених п. 16-1.3 Закону про держпідтримку сільського господарства, а частково — ні, в рядку «Сума податкового кредиту» таблиці 1 ДС9 буде відображатися сума податкового кредиту виходячи з частки питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів, розрахованої відповідно до графи 4 таблиці 2 (ДС9).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»