У разі виявлення помилки після граничного строку звітування порядок виправлення залежить від змісту помилки. В зазначеному випадку помилка стосується нарахування ЄСВ та зарплати працівника. У такому разі зменшують ЄСВ у зв'язку з виправленням помилки, допущеної в попередніх періодах.
Виправлення помилки у рядках 1, 2 та 3 таблиці 1 «Нарахування єдиного внеску» додатка 4 Звіту можливе лише у разі їх виявлення до закінчення терміну подання звіту. Інакше зменшення сум ЄСВ за попередні періоди відображають у рядку 5 таблиці 1 Звіту у періоді виявлення помилки. У рядку 5.4 треба зазначити суму доходів працівника, на які було зайво нараховано ЄСВ, а у наступному рядку — зміст помилки, не забувши написати про звітні періоди, в яких сторнуються суми ЄСВ. Але інформація до таблиці 1 Звіту потрапляє з таблиці 6. Тому спочатку всі виправлення слід показати у цій таблиці.
Виправляють таку помилку згідно з п. 9 розділу IV Порядку №435 окремим рядком із кодом типу нарахувань «3» у графі 10. Код «3» означає: сума заробітної плати (доходу), нарахована у попередніх звітних періодах на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на яку страхувальником самостійно зменшено зайво нараховану суму єдиного внеску.
Отже, під час складання звітності за лютий 2017 р. помилку січня слід виправляти у таблиці 6:
- відображається заробітна плата працівника за лютий 2017 р., а також сума нарахованого ЄСВ в загальному порядку;
- зменшується помилково нарахована заробітна плата працівника за січень 2017 року, а також сума нарахованого ЄСВ. Оскільки йдеться про сторнування зайво нарахованого доходу, то у реквізиті 10 «Код типу нарахувань» слід зазначити код «3». При цьому обов'язково проставляються місяць та рік, за який було зроблено помилкове нарахування – 01.2017 (реквізит 11).
Виправлена помилка буде врахована у загальній сумі нарахованої заробітної плати та сум єдиного внеску у графі «Усього» наприкінці таблиці 6.
Після виправлення помилки, сформується база нарахування для ЄСВ за січень 2016 р., і саме тоді буде зрозуміло чи необхідно застосовувати «мінімально-зарплатне» обмеження. До бази нарахування за січень 2017 р. слід віднести відпускні та заробітну плату відповідно за січень 2017 р. У разі якщо база нарахування менша ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, слід провести донарахування. В іншому випадку, якщо складова доходу працівника за січень 2017 р. дорівнює або є більшою ніж 3200 грн, жодних донарахувань проводити не потрібно.
Наприклад, у листі від 11.03.2015 р. №5084/6/99-99-17-03-03-15 ДФСУ повідомляє:
“якщо за підсумком звітного майбутнього місяця (суми оплати відпустки відносяться до того місяця, за який вони нараховані) загальний дохід за місяць становить менше мінімального розміру, виникає потреба донарахувати єдиний внесок виходячи з мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід)”.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити