• Посилання скопійовано

Відображення у звіті з ЄСВ доходів декретниці

У серпні 2016 р. працівниці виплачена допомога у зв’язку з вагітністю і пологами. У декретну відпустку вона йшла з 01.08.2016 р. і сума допомоги у розрахунку за серпень склала 36 250 грн. У вересні 2016 р. працівниці нарахована премія – 5 тис. грн. Як відобразити премію у звіті з ЄСВ за вересень?

ЗапитанняУ серпні 2016 р. працівниці була нарахована і виплачена допомога у зв’язку з вагітністю та пологами. При цьому відпустка у зв’язку із вагітністю та пологами надавалася з 01.08.2016 р. і сума допомоги у розрахунку за серпень складала 36 250 грн (тобто дорівнювала максимальній величині доходу, на який нараховується ЄСВ).  У вересні 2016 р. працівниці нарахована премія за серпень 2016 р. у розмірі 5 тис. грн. Як відобразити цю премію у звіті з ЄСВ за вересень?

Відповідь:

Порядок нарахування ЄСВ визначено Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженою наказом Мінфіну від 20.04.2015 р. №449 (далі ― Інструкція №449), яку з 17 травня 2016 року викладено в новій редакції.

Згідно з пп. 2 п. 3 р. IV Інструкції №449 (у редакції, що діяла до 17.05.2016 р.), під час визначення максимальної бази нарахування ЄСВ застосовували таку черговість урахування виплат:

  • заробітна плата,
  • винагорода за цивільно-правовими договорами, 
  • допомога з тимчасової непрацездатності, 
  • допомога у зв'язку з вагітністю та пологами.

В такому випадку, оскільки першочергово нарахувати ЄСВ слід було на суму зарплати (а премія є складовою фонду оплати праці), дані, відображені в Таблиці 6, у Звіті з ЄСВ слід було б відкоригувати: скасувати раніше проведене нарахування ЄСВ на суму допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами (з суми доходу 5 тис. грн) і донарахувати ЄСВ на суму такої премії.    

Однак в оновленій редакції Інструкції №449 такої вимоги вже немає. Немає її і в Законі про ЄСВ або в Порядку №435, яким затверджено порядок складання Звіту з ЄСВ. 

Отже, оскільки сума нарахованої за серпень 2016 р. допомоги дорівнювала максимальному розміру доходу, на який мав нараховуватися ЄСВ (36 250 грн), ЄСВ нарахований в максимально можливому розмірі, і не має значення з якого саме доходу, робити коригування в Таблиці 6 щодо такої працівниці в Звіті з ЄСВ за вересень 2016 р. не потрібно. 

А нарахована працівниці  премія відображатиметься наступним чином: 

  • в таблиці 1 лише в загальному значенні рядків 1 та 1.1;
  • в таблиці 6 як звичайна зарплата, але без заповнення реквізитів 18 та 21, з чого буде зрозуміло, що на цей дохід не нараховується ЄСВ.  

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Співпраця підприємця ІІІ групи з іншими ФОПами: договір, акти та додаток 4ДФ
    ФОП на ІІІ групі ЄП без найманих працівників надає послуги з онлайн-вивчення іноземної мови та планує залучати інших ФОПів для проведення окремих курсів. Як правильно оформити такі відносини? Чи підійде договір ЦПХ? Як оформлювати акти виконаних робіт при щотижневих оплатах? Чи потрібно подавати Додаток 4ДФ та який штраф за його неподання?
    Сьогодні 10:1049
  • Відображення запізнілого акта від ФОП: ризики та правильний порядок звітування у 4ДФ
    Акт про надані послуги від ФОПа датований травнем, але отриманий і оплачений у липні. Нарахований дохід не було відображено у Додатку 4ДФ за травень. Чи можна уникнути подання уточнюючого звіту і штрафу, відобразивши нарахування та виплату доходу в звіті за липень, враховуючи, що ФОП звітує за касовим методом, а податківці не можуть оперативно виявити розбіжність? Які ризики штрафів у такому випадку?
    22.07.202562
  • Тип об’єкта оподаткування в ф. №20-ОПП, якщо у довіднику відсутня потрібна назва
    Для об’єкта оподаткування, тип якому обрано за функціональним призначенням, із застосуванням принципу укрупнення інформації, у графу 4 розд. 3 заяви про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою №20-ОПП вноситься точна його назва
    21.07.2025399
  • Визначення категорії підприємства при розбіжності показників
    Підприємство за критерієм річного доходу відповідає малому, а за середньою кількістю працівників – середньому. Балансова вартість активів дорівнює нулю. До якої категорії (малих чи середніх) слід відносити таке підприємство? На які норми законодавства орієнтуватись для класифікації, якщо показники відповідають різним категоріям?
    18.07.202554
  • Порядок зняття з обліку в контролюючих органах договору про спільну діяльність, якщо договір визнано недійсним в суді
    Який порядок зняття з обліку в контролюючих органах договору про спільну діяльність, договору управління майном, угоди про розподіл продукції та чи призначається при цьому перевірка, у тому числі якщо цей (ця) договір (угода) визнано недійсним в судовому порядку, а також чи видається довідка за формою №12-ОПП?
    18.07.20257