• Посилання скопійовано

Відображення у звіті з ЄСВ доходів декретниці

У серпні 2016 р. працівниці виплачена допомога у зв’язку з вагітністю і пологами. У декретну відпустку вона йшла з 01.08.2016 р. і сума допомоги у розрахунку за серпень склала 36 250 грн. У вересні 2016 р. працівниці нарахована премія – 5 тис. грн. Як відобразити премію у звіті з ЄСВ за вересень?

ЗапитанняУ серпні 2016 р. працівниці була нарахована і виплачена допомога у зв’язку з вагітністю та пологами. При цьому відпустка у зв’язку із вагітністю та пологами надавалася з 01.08.2016 р. і сума допомоги у розрахунку за серпень складала 36 250 грн (тобто дорівнювала максимальній величині доходу, на який нараховується ЄСВ).  У вересні 2016 р. працівниці нарахована премія за серпень 2016 р. у розмірі 5 тис. грн. Як відобразити цю премію у звіті з ЄСВ за вересень?

Відповідь:

Порядок нарахування ЄСВ визначено Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженою наказом Мінфіну від 20.04.2015 р. №449 (далі ― Інструкція №449), яку з 17 травня 2016 року викладено в новій редакції.

Згідно з пп. 2 п. 3 р. IV Інструкції №449 (у редакції, що діяла до 17.05.2016 р.), під час визначення максимальної бази нарахування ЄСВ застосовували таку черговість урахування виплат:

  • заробітна плата,
  • винагорода за цивільно-правовими договорами, 
  • допомога з тимчасової непрацездатності, 
  • допомога у зв'язку з вагітністю та пологами.

В такому випадку, оскільки першочергово нарахувати ЄСВ слід було на суму зарплати (а премія є складовою фонду оплати праці), дані, відображені в Таблиці 6, у Звіті з ЄСВ слід було б відкоригувати: скасувати раніше проведене нарахування ЄСВ на суму допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами (з суми доходу 5 тис. грн) і донарахувати ЄСВ на суму такої премії.    

Однак в оновленій редакції Інструкції №449 такої вимоги вже немає. Немає її і в Законі про ЄСВ або в Порядку №435, яким затверджено порядок складання Звіту з ЄСВ. 

Отже, оскільки сума нарахованої за серпень 2016 р. допомоги дорівнювала максимальному розміру доходу, на який мав нараховуватися ЄСВ (36 250 грн), ЄСВ нарахований в максимально можливому розмірі, і не має значення з якого саме доходу, робити коригування в Таблиці 6 щодо такої працівниці в Звіті з ЄСВ за вересень 2016 р. не потрібно. 

А нарахована працівниці  премія відображатиметься наступним чином: 

  • в таблиці 1 лише в загальному значенні рядків 1 та 1.1;
  • в таблиці 6 як звичайна зарплата, але без заповнення реквізитів 18 та 21, з чого буде зрозуміло, що на цей дохід не нараховується ЄСВ.  

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Відображення запізнілого акта від ФОП: ризики та правильний порядок звітування у 4ДФ
    Акт про надані послуги від ФОПа датований травнем, але отриманий і оплачений у липні. Нарахований дохід не було відображено у Додатку 4ДФ за травень. Чи можна уникнути подання уточнюючого звіту і штрафу, відобразивши нарахування та виплату доходу в звіті за липень, враховуючи, що ФОП звітує за касовим методом, а податківці не можуть оперативно виявити розбіжність? Які ризики штрафів у такому випадку?
    22.07.202556
  • Тип об’єкта оподаткування в ф. №20-ОПП, якщо у довіднику відсутня потрібна назва
    Для об’єкта оподаткування, тип якому обрано за функціональним призначенням, із застосуванням принципу укрупнення інформації, у графу 4 розд. 3 заяви про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою №20-ОПП вноситься точна його назва
    21.07.2025152
  • Визначення категорії підприємства при розбіжності показників
    Підприємство за критерієм річного доходу відповідає малому, а за середньою кількістю працівників – середньому. Балансова вартість активів дорівнює нулю. До якої категорії (малих чи середніх) слід відносити таке підприємство? На які норми законодавства орієнтуватись для класифікації, якщо показники відповідають різним категоріям?
    18.07.202553
  • Порядок зняття з обліку в контролюючих органах договору про спільну діяльність, якщо договір визнано недійсним в суді
    Який порядок зняття з обліку в контролюючих органах договору про спільну діяльність, договору управління майном, угоди про розподіл продукції та чи призначається при цьому перевірка, у тому числі якщо цей (ця) договір (угода) визнано недійсним в судовому порядку, а також чи видається довідка за формою №12-ОПП?
    18.07.20257
  • Призупинення діяльності ТОВ: звітність та управління без директора
    Як юрособі на загальній системі - платнику ПДВ призупинити діяльність у зв'язку з форс-мажором (пошкодженням підприємства), звільнивши всіх працівників, включно з директором, який є засновником? Хто і яку звітність має подавати, якщо діяльність не ведеться, і чи може засновник виконувати ці функції?
    18.07.20251 0443