• Посилання скопійовано

Відображаємо дивіденди у формі №1ДФ

У квітні нараховано дивіденди за 2015 рік. Виплата відбувається протягом 2016 року. ПДФО платимо разом з виплатою дивідендів. Як правильно відобразити дивіденти у формі №1ДФ?

Відповідно до розділу III Порядку №4:

- у графі 3а «Сума нарахованого доходу» відображається (за звітний квартал) дохід, який нараховано фізичній особі відповідно до ознаки доходу згідно з довідником ознак доходів, наведеним у додатку до цього Порядку. У разі нарахування доходу його відображення у графі 3а є обов'язковим незалежно від того, виплачені такі доходи чи ні;

- у графі 3 «Сума виплаченого доходу» відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку податковим агентом;

- у графі 4а «Сума нарахованого податку» відображається сума податку, нарахованого та утриманого з доходу, нарахованого платнику податку згідно із законодавством;

- у графі 4 «Сума перерахованого податку» відображається фактична сума перерахованого податку до бюджету.

Тому якщо підприємство здійснює нарахування та виплату дивідендів у різних звітних періодах, то у формі № 1ДФ графу 3а та відповідно 4а слід заповнювати в періоді нарахування дивідендів, а графу 3 — у періоді їх виплати. Графа 4 заповнюється у періоді сплати ПДФО. 

Заповнення графи 4а у періоді нарахування дивідендів спричинено нормами пп. 170.5.4 ПКУ, за яким дивіденди остаточно оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування (а не виплати!). Тож нарахування ПДФО (як, до речі, і військового збору) треба здійснювати при нарахуванні дивідендів. 

А ось сплачувати ПДФО та військовий збір із нарахованих дивідендів слід за загальними правилами, встановленими ст. 168 ПКУ. На цьому наполягають податківці в «ЗІР» (категорія консультації 103.07, питання «В який термін податковий агент повинен перерахувати до бюджету ПДФО у разі нарахування оподатковуваного доходу, але не виплаченого, у вигляді дивідендів?»).

Тобто податковий агент повинен перерахувати до бюджету ПДФО та військовий збір у разі нарахування оподатковуваного доходу, але не виплаченого, у вигляді дивідендів у строк не пізніше 30 календарних днів, наступних за місяцем нарахування доходу.

Що ж стосується ознаки доходу у формі № 1ДФ, то зауважимо наступне:

- ознака «109» застосовується при нарахуванні й виплаті «звичайних» дивідендів;

- ознака «101» - застосовується при нарахуванні й виплаті дивідендів, прирівняних до заробітної плати (наприклад, нараховані за привілейованими акціями);

- ознака «142» застосовуєтсья при нарахуванні ренівестованих дивідендів (які виплачуються акціями або корпоративними правами).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Фінансова звітність КІК: як засвідчити та подати?
    Фізособа - контролер КІК (також є ФОП) отримав фінзвітність КІК. Чи можна в електронному кабінеті ФОПа створити звіт про КІК та декларацію про майновий стан фізособи? Як завірити та прикріпити фінзвітність КІК в форматі pdf?
    23.04.2024558
  • Звіт про КІК, якщо компанія не вела діяльності
    В грудні 2022 року фізособа заснувала компанію в США (100% частка). Компанія з дня заснування не вела діяльність і за правилами США не подавала фінзвітність. Фінансовий рік в США з 01.10 по 30.09. У 2024 році фізособа продала свою частку іншій особі. Як сформувати звіт по КІК в Україні, якщо фінзвітності немає?
    23.04.2024105
  • Хто є опосередкованим власником КІК?
    У іноземної юрособи два засновники – фізособи, резиденти України: чоловік (80%) і колишня дружина (20%). Обоє подають звітність про КІК. Пов'язані особи чоловіка, які не впливають на діяльність КІК і не здійснюють фактичний контроль – нова дружина, батько, діти, брат. Хто є опосередкованим власником КІК?
    19.04.202468
  • Чи потрібно подавати скорочений звіт про КІК у 2024 р. якщо звітний рік КІК починається у 2023 р., а закінчується у 2024 р.?
    ФО стала контролюючою особою КІК у 4 кварталі 2023 р. Відповідно до законодавства країни реєстрації КІК фінансовий рік для компанії (зареєстрованої у 4 кв. 2023 р.) закінчується 31.12.2024 р. Чи потрібно у даному випадку подавати скорочений звіт про КІК?
    18.04.202468
  • Звіт про КІК, якщо КІК у стані ліквідації і не складає фінзвітність
    КІК (Литва) зареєстровано в 2009 р. Фізособа - резидент України має повний контроль (100%). КІК перебуває в стадії ліквідації, з 2016 року не складає фінзвітність, хоча в 2017 році на КІК зареєстровано автомобіль. Які документи потрібні для подання звіту КІК за 2022, 2023 роки?
    12.04.2024194