• Посилання скопійовано

Облік пакетів оновлення до "М.Е.Doc"

Підприємство оплатило рахунок і отримало акт приймання-передачі, в якому зазначено: "Постачання пакетів оновлення (компонент) до комп'ютерної програми "М.Е.Doc" модуль "Звітність" з правом використання на 1 рік". Якими проведеннями відобразити цей акт в обліку?

В зазначеному випадку мова не йде про нематеріальні активи. В контексті запитання постачальник надаватиме пакети оновлення до програми "М.Е.Doc", тобто постачальник надаватиме послуги, протягом року.

Оскільки платіж здійснюється наперед на рік, то доцільно в цьому разі використовувати рах. 39 "Витрати майбутніх періодів". До витрат, облік яких ведеться на цьому рахунку 39 відносяться витрати, сплачені авансом.

Оплата постачальнику за надання пакетів оновлення буде супроводжуватися проведенням Дт 39 Кт 311. Умовами запитання визначено, що отримувач послуг отримав акт приймання-передачі, очевидно, щомісячних актів постачальник не надаватиме. Не дивлячись на це, покупець послуг не має права датою акту списати всю суму передоплати до складу витрат, адже послуги мають триваючий характер і будуть отримуватися щомісяця протягом року. В цьому випадку, не дивлячись на акт приймання-передачі на весь період, покупець послуг має щомісяця в обліку здійснювати проведення Дт 92 Кт 39 на суму 1/12 оплати послуг на рік. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Звітність КІК щодо новоствореної юрособи
    Фізособа в листопаді 2023 року зареєструвала підприємство за кордоном (КІК). Дохід по КІК в 2023 році не отримувався. Чи потрібно подавати звітність по КІК за 2023 рік?
    01.05.202432
  • Фінансова звітність КІК: як засвідчити та подати?
    Фізособа - контролер КІК (також є ФОП) отримав фінзвітність КІК. Чи можна в електронному кабінеті ФОПа створити звіт про КІК та декларацію про майновий стан фізособи? Як завірити та прикріпити фінзвітність КІК в форматі pdf?
    23.04.2024795
  • Звіт про КІК, якщо компанія не вела діяльності
    В грудні 2022 року фізособа заснувала компанію в США (100% частка). Компанія з дня заснування не вела діяльність і за правилами США не подавала фінзвітність. Фінансовий рік в США з 01.10 по 30.09. У 2024 році фізособа продала свою частку іншій особі. Як сформувати звіт по КІК в Україні, якщо фінзвітності немає?
    23.04.2024132
  • Хто є опосередкованим власником КІК?
    У іноземної юрособи два засновники – фізособи, резиденти України: чоловік (80%) і колишня дружина (20%). Обоє подають звітність про КІК. Пов'язані особи чоловіка, які не впливають на діяльність КІК і не здійснюють фактичний контроль – нова дружина, батько, діти, брат. Хто є опосередкованим власником КІК?
    19.04.202484
  • Чи потрібно подавати скорочений звіт про КІК у 2024 р. якщо звітний рік КІК починається у 2023 р., а закінчується у 2024 р.?
    ФО стала контролюючою особою КІК у 4 кварталі 2023 р. Відповідно до законодавства країни реєстрації КІК фінансовий рік для компанії (зареєстрованої у 4 кв. 2023 р.) закінчується 31.12.2024 р. Чи потрібно у даному випадку подавати скорочений звіт про КІК?
    18.04.202477