• Посилання скопійовано

Штраф за неподання чи несвоєчасне подання фінзвітності до ДФС: є чи немає?

Чи передбачено законодавством штраф за неподання або несвоєчасне подання фінансової звітності до податкових органів?

Відповідно до п. 46.2 ПКУ, платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації.

Ця норма існує вже кілька років, і платники податку на прибуток подавали фінансову звітність до податкових органів окремо від податкової звітності з податку на прибуток, проте в ті ж самі строки.

Свого часу існували різні думки щодо наявності відповідальності за неподання або несвоєчасне подання фінзвітності у вигляді фінансового штрафу, що застосовується при неподанні або несвоєчасному поданні податкової декларації.

Але згодом, ще в 2012 р., наказом ДПС України від 22.11.2012 р. №1047/479 була затверджена узагальнююча податкова консультація, в якій у відповіді на запитання про відповідальність платника податку на прибуток за неподання фінзвітності вказувалося на наявність адміністративної відповідальності за ст. 164-2 КпАП — порушення законодавства з фінансових питань. Вказувалося також на те, що податкові органи не уповноважені складати протоколи про такі адміністративні правопорушення, адже складання протоколів і розгляд відповідних справ віднесено до компетенції ДФІ (державної фінансової інспекції).

Постановою Кабміну від 28.10.2015 р. №868 передбачено реорганізацію ДФІ шляхом перетворення в Державну аудиторську службу. Однак за час з моменту прийняття згаданої узагальнюючої податкової консультації в КпАП нічого не змінилося, і стаття 164-2 на сьогодні є, по суті, «мертвою нормою», адже подання фінзвітності до ДФІ законом не передбачено (крім суб'єктів, які підпорядковані їй як органу управління державною власністю).

Отже, можна зробити висновок, що для широкого загалу суб'єктів господарювання не передбачено відповідальності за неподання або несвоєчасне подання фінзвітності до податкових органів. Не передбачено й адміністративних штрафів для посадових осіб платника податків за таке правопорушення.

Слід, однак, звернути увагу на те, що є всі підстави вважати, що організаційна схема подання фінзвітності до податкових органів дещо зміниться.

Річ у тому, що нова форма декларації, затверджена наказом Мінфіну від 20.10.2015 р. №897, що використовується і як уточнюючий розрахунок (за умови проставлення відповідної позначки), в кінці містить позначки про одночасне подання форм фінансової звітності у вигляді додатків. Оскільки ПКУ передбачає саме одночасне подання фінзвітності, на нашу думку, існує ризик, що в майбутньому податкові органи робитимуть спроби не визнавати декларацією подану податкову звітність з податку на прибуток за відсутності доданої звітності з підстав її неповноти — відсутності додатків. Таким чином, платники податку на прибуток не зможуть уникнути подання фінансової звітності разом зі згаданою декларацією. Проте наразі відповідної практики немає, адже нова форма декларації застосовуватиметься за період 2015 р. вперше.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Фінансова звітність КІК: як засвідчити та подати?
    Фізособа - контролер КІК (також є ФОП) отримав фінзвітність КІК. Чи можна в електронному кабінеті ФОПа створити звіт про КІК та декларацію про майновий стан фізособи? Як завірити та прикріпити фінзвітність КІК в форматі pdf?
    23.04.2024563
  • Звіт про КІК, якщо компанія не вела діяльності
    В грудні 2022 року фізособа заснувала компанію в США (100% частка). Компанія з дня заснування не вела діяльність і за правилами США не подавала фінзвітність. Фінансовий рік в США з 01.10 по 30.09. У 2024 році фізособа продала свою частку іншій особі. Як сформувати звіт по КІК в Україні, якщо фінзвітності немає?
    23.04.2024105
  • Хто є опосередкованим власником КІК?
    У іноземної юрособи два засновники – фізособи, резиденти України: чоловік (80%) і колишня дружина (20%). Обоє подають звітність про КІК. Пов'язані особи чоловіка, які не впливають на діяльність КІК і не здійснюють фактичний контроль – нова дружина, батько, діти, брат. Хто є опосередкованим власником КІК?
    19.04.202468
  • Чи потрібно подавати скорочений звіт про КІК у 2024 р. якщо звітний рік КІК починається у 2023 р., а закінчується у 2024 р.?
    ФО стала контролюючою особою КІК у 4 кварталі 2023 р. Відповідно до законодавства країни реєстрації КІК фінансовий рік для компанії (зареєстрованої у 4 кв. 2023 р.) закінчується 31.12.2024 р. Чи потрібно у даному випадку подавати скорочений звіт про КІК?
    18.04.202468
  • Звіт про КІК, якщо КІК у стані ліквідації і не складає фінзвітність
    КІК (Литва) зареєстровано в 2009 р. Фізособа - резидент України має повний контроль (100%). КІК перебуває в стадії ліквідації, з 2016 року не складає фінзвітність, хоча в 2017 році на КІК зареєстровано автомобіль. Які документи потрібні для подання звіту КІК за 2022, 2023 роки?
    12.04.2024194