• Посилання скопійовано

Відображаємо в декларації з ПДВ придбання товарів з різними ставками ПДВ

Яким чином у податковій декларації з податку на додану вартість (у т. ч. додатку 5 до неї) відображається операція з придбання товарів/послуг та необоротних активів на підставі податкової накладної, в якій містяться товари/послуги та необоротні активи, що оподатковуються за основною ставкою, ставкою 7 % та нульовою ставкою?

Фахівці ДФСУ відповіли наступним чином. Відповідно до п. 198.1 ст. 198 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI (далі - ПКУ) до податкового кредиту відносяться суми податку на додану вартість (далі - ПДВ), сплачені/нараховані у разі здійснення операцій, зокрема, з придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг.        

Тобто податковий кредит звітного періоду формується платником з сум ПДВ, нарахованих (сплачених) при придбанні товарів/послуг незалежно від напряму їх використання (в оподатковуваних чи неоподатковуваних операціях).    


   

При цьому всі суми ПДВ, нараховані (сплачені) при придбанні товарів/послуг відображаються в розділі II податкової декларації з ПДВ (далі - декларація з ПДВ), форма та порядок заповнення якої затверджені наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 N 966, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 04.10.2014 за N 1267/26044, із змінами і доповненнями.        

В декларації з ПДВ операція з придбання товарів/послуг та необоротних активів на підставі податкової накладної, в якій одночасно містяться товари/послуги та необоротні активи, що оподатковуються за основною ставкою, ставкою 7 % та нульовою ставкою, підлягає одночасному відображенню у декількох рядках, зокрема:        

в рядку 10.1.1 - в частині придбання товарів/послуг, що були оподатковані постачальником за ставкою ПДВ 20 %;        

в рядку 10.1.2 - в частині придбання товарів/послуг, що були оподатковані постачальником за ставкою ПДВ 7 %;        

в рядку 11.1 - в частині придбання товарів/послуг, що були оподатковані постачальником за ставкою ПДВ 0 %.        

При цьому у додатку 5 до декларації з ПДВ "Розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5)" податкова накладна відображається покупцем лише в частині товарів/послуг та необоротних активів, які оподатковуються за основною ставкою та ставкою 7 %. Дані операції в додатку 5 (Д5) відображаються окремими рядками.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Джерело: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Звітність КІК щодо новоствореної юрособи
    Фізособа в листопаді 2023 року зареєструвала підприємство за кордоном (КІК). Дохід по КІК в 2023 році не отримувався. Чи потрібно подавати звітність по КІК за 2023 рік?
    01.05.202432
  • Фінансова звітність КІК: як засвідчити та подати?
    Фізособа - контролер КІК (також є ФОП) отримав фінзвітність КІК. Чи можна в електронному кабінеті ФОПа створити звіт про КІК та декларацію про майновий стан фізособи? Як завірити та прикріпити фінзвітність КІК в форматі pdf?
    23.04.2024797
  • Звіт про КІК, якщо компанія не вела діяльності
    В грудні 2022 року фізособа заснувала компанію в США (100% частка). Компанія з дня заснування не вела діяльність і за правилами США не подавала фінзвітність. Фінансовий рік в США з 01.10 по 30.09. У 2024 році фізособа продала свою частку іншій особі. Як сформувати звіт по КІК в Україні, якщо фінзвітності немає?
    23.04.2024133
  • Хто є опосередкованим власником КІК?
    У іноземної юрособи два засновники – фізособи, резиденти України: чоловік (80%) і колишня дружина (20%). Обоє подають звітність про КІК. Пов'язані особи чоловіка, які не впливають на діяльність КІК і не здійснюють фактичний контроль – нова дружина, батько, діти, брат. Хто є опосередкованим власником КІК?
    19.04.202484
  • Чи потрібно подавати скорочений звіт про КІК у 2024 р. якщо звітний рік КІК починається у 2023 р., а закінчується у 2024 р.?
    ФО стала контролюючою особою КІК у 4 кварталі 2023 р. Відповідно до законодавства країни реєстрації КІК фінансовий рік для компанії (зареєстрованої у 4 кв. 2023 р.) закінчується 31.12.2024 р. Чи потрібно у даному випадку подавати скорочений звіт про КІК?
    18.04.202477