• Посилання скопійовано

Для виправлення помилок у декларації за минулі періоди переробні підприємства подають уточнюючі

Як переробні (м’ясомолочні) підприємства можуть виправити помилки, допущені у звітних (податкових) періодах до 01.01.2015 р. у деклараціях, які подавалися на підставі п. 1 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу?

Дію особливого режиму справляння ПДВ для переробних (м’ясомолочних) підприємств, визначеного п. 1 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу, зупинено починаючи з 01.01.2015 р.

У зв’язку з цим із зазначеної дати переробні підприємства — платники ПДВ усі операції відображають у податковій декларації 0110 з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом, і сплачують ПДВ до бюджету у загальновстановленому порядку, визначеному розділом V Податкового кодексу.


Водночас зазначена категорія платників податку не позбавлена права на застосування норм ст. 50 Податкового кодексу до податкових декларацій, в яких відображено операції, на які до 01.01.2015 р. поширювався особливий режим справляння ПДВ, якщо після цієї дати залишається зареєстрованими платниками ПДВ.

Порядком №13 не затверджено окремої форми уточнюючого розрахунку для податкових декларацій з позначкою 0140, які втратили чинність у зв’язку з припиненням законодавчої можливості їх застосування.

Отже, з метою забезпечення реалізації права платників податків на самостійне виправлення помилок, наданого ст. 50 Податкового кодексу, починаючи з 01.01.2015 р. уточнення (коригування) податкових декларацій з ПДВ (переробного підприємства) з позначкою 0140 у частині внесення змін до складу податкових зобов’язань та податкового кредиту (зокрема, включення до складу податкового кредиту податкових накладних, дата складання яких припадає на 2014 р.) здійснюється шляхом подання уточнюючого розрахунку за формою, яка діяла станом на 31.01.2015 р., затвердженою наказом Мінфіну України від 23.09.2014 р. №966 «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість» (далі — Порядок №966).

У заголовній частині такого уточнюючого розрахунку в обов’язковому порядку заповнюється рядок 0140.

Уточнюючий розрахунок подається як окремий документ у порядку, передбаченому пп. «а» п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу.

Якщо результатом виправлення помилки є збільшення суми податку, яка до 01.01.2015 р. підлягала перерахуванню на спеціальний рахунок переробного підприємства, тобто збільшується сума податкових зобов’язань, така сума зазначається в рядку 25.1 уточнюючого розрахунку, в рядку 26 нараховується штраф у розмірі 3% від донарахованої суми. Визначені в уточнюючому розрахунку сума податкових зобов’язань та штраф підлягають сплаті до бюджету у загальновстановленому порядку та відображаються в інтегрованій картці платника податку (ІКПП) як окремі нарахування на дату подання уточнюючого розрахунку.

Якщо результатом виправлення помилки є зменшення суми податку, яка до 01.01.2015 р. підлягала перерахуванню на спеціальний рахунок переробного підприємства, або збільшення/зменшення від’ємного значення різниці між податковими зобов’язаннями і податковим кредитом, то відповідно до п. 7 розділу VІ Порядку №13 така сума враховується у рядку 29 розділу ІV декларації за звітний період, у якому подано такий уточнюючий розрахунок, та зазначається у графі 11 табл. 1 додатка 2 (Д2) до декларації за звітний період, у якому подано такий уточнюючий розрахунок.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Кловская Юлия

Джерело: Вісник. Офіційно про податки

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»