Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Від'ємне значення ПДВ: відображення у березневій декларації

Як у березні в декларації з ПДВ відобразити позитивне значення (з ряд.18 ), якщо є від'ємне значення ПДВ станом до 01.02.2015 р. і задекларовано в декларації за лютий у ст. 31 плюс у додатку 2 заявлено у рядку 5 (сума+ прописом). Можливо через рядок 20.2 суму позитивного значення з одночасним відображенням у колонці 7 додатка 2?

Із запитання важко зрозуміти, чи задекларував платник ПДВ бажання скористатися залишком від'ємного значення станом на 01.02.2015 р. за напрямками, передбаченими п. 33 підр. 2 розд. ХХ ПКУ. Але оскільки згадується рядок 20.2 декларації, то припустимо, що так, і сума такого відємного значення, як передбачається ПКУ, буде спрямована на збільшення розміру суми податку, на яку платник ПДВ матиме право зареєструвати податкові  накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних з 01.07.2015 р. 


Згідно із листом ДФСУ від 06.03.2015 р., сума такого відємного значення в декларації за березень 2015 р. має бути зазначена платником у рядку 27 розділу ІV декларації, в графі 7 таблиці 1 додатка 2 (Д2) до декларації та перенесена до рядка 20.2 розділу ІІІ такої декларації. Таким чином ця сума потрапить до податкового кредиту платника ПДВ (рядок 20 декларації) і зменшить суму ПДВ до сплати. 

У рядку 18 декларації з ПДВ за березень 2015 р. у звичайному порядку відображається позитивна різниця між значеннями рядків 9 та 17. Але потім значення рядка 18 зменшується на значення рядка 20. В разі, якщо значення рядка 20 буде більшим, сума такого відємного значення ПДВ відображатиметься у рядку 21 та наступних рядках декларації. В разі, якщо значення рядка 18 буде більшим, то таке позитивне значення ПДВ потраплятиме до рядка 25 декларації і зазначатиметься у рядку 21.1 як сума ПДВ до сплати в бюджет.   

 

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Автор:
Бикова Ганна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
ПДВ , Декларація

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі