Відпускні відносяться до фонду додаткової заробітної плати, тому вони є базою для нарахування ЄСВ. Відображаються відпускні в повній сумі за місяць, у якому їх нараховано.
Згідно 4.9 Порядку (затверджено наказом Міндоходів від 09.09.2013 р. №454) таблиця 6 додатка 4 призначена для формування страхувальником у розрізі кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу) у звітному місяці. Відомості формуються з урахуванням кодів категорій застрахованих осіб, визначених у додатку 2 до Порядку №454. Наймані працівники на загальних підставах, це код категорії застрахованих осіб «1».
Суми, нараховані за дні щорічних та додаткових відпусток, вносяться до графи "Загальна сума нарахованої заробітної плати (доходу) (усього з початку звітного місяця)" із зазначенням відповідного місяця тільки в сумі, що припадає на дні відпустки у цьому місяці, з кодом типу нарахувань 10. Це означає, що перехідні відпускні відображаються у таблиці 6 додатка 4 окремими рядками за кожний календарний місяць у сумі, що припадає на дні відпустки конкретного місяця.
Наприклад,
- у першому рядку для категорії застрахованої особи «1» указують загальну суму нарахованої зарплати за січень;
- у другому рядку для категорії застрахованої особи «1» зазначають суму відпускних за відповідний місяць з кодом типу нарахувань "10".
Якщо працівникові в січні нараховано заробітну плату й відпускні, частина яких припадає на січень, а частина - на лютий, то виплати будуть відображатися трьома рядками: перший - заробітна плата, другий - відпускні за січень, третій - відпускні за лютий.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись