Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Виправляємо помилки в декларації з податку на прибуток

Як в декларації з прибутку виправити самостійно виявлену помилку, в результаті якої занижено зобов’язання з податку на прибуток?

Запитання: Підприємство самостійно виявило помилку, в результаті якої занижено зобов’язання з податку на прибуток. Уточнюючу декларацію з податку на прибуток за 2013 р., у якій донараховано податок та відповідно збільшено суму щомісячних авансових внесків, підприємством подано за новою формою, але спеціальну таблицю, призначену для уточнення сум авансових внесків, не було заповнено. Як виправити помилку?

Відповідь: Зазначимо, що якщо при виправленні помилки сума податкових зобов’язань з податку на прибуток збільшується, то відповідно збільшується і сума щомісячних авансових внесків за всі періоди їх нарахування.

Суми збільшення податкового зобов’язання звітного (податкового) періоду, що уточнюється, у разі самостійного виправлення помилок за авансовими внесками з податку на прибуток зазначаються у рядку 34 нової форми декларації № 872.

Слід зазначити, що декларація має відповідні рядки для самостійного виправлення помилок, допущених при розрахунку щомісячних авансових внесків з податку на прибуток у раніше поданих деклараціях, у порядку, передбаченому ст. 50 Податкового кодексу. 

Так, додаток ВП до декларації, призначений для виправлення помилок, допущених у раніше поданих деклараціях, має дві таблиці.

Табл. 1 призначена для врахування помилки(ок) у звітному (податковому) періоді, наступному за періодом, за який виявлено помилку.

У табл.  2 відображаються результати самостійного виправлення помилок(ки).

Зазначена таблиця складається ще з однієї спеціальної таблиці, у якій при виправленні помилок, допущених у разі визначення розміру щомісячних авансових внесків, встановлених на підставі декларації за попередній рік, відображається уточнення авансових внесків за місяцями.

Зокрема, у клітинках рядка 1 навпроти місяців, авансові внески за якими уточнюються та термін сплати яких не минув, проставляється позначка «+».

У рядку 2 у клітинках навпроти місяців, в яких не проставлено позначку «+» у рядку 1, зазначається раніше визначена сума авансових внесків без врахування уточнень (до виправлення помилок). В інших клітинках рядка 2 навпроти місяців, в яких проставлено позначку «+», зазначаються суми уточнених авансових внесків після виправлення помилок.

Тобто при уточненні сум щомісячних авансових внесків заповнення спеціальної таблиці «Дванадцятимісячний період для сплати авансових внесків», що міститься у табл. 2 додатка ВП до декларації, є обов’язковим.

Отже, для правильного обліку вже виправлених сум щомісячних авансових внесків платник податку має подати ще одну уточнену декларацію із заповненням зазначеної таблиці.

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Джерело
Вісник. Офіційно про податки
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Податок на прибуток , Декларація

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі