• Посилання скопійовано

Оригиналы таможенных деклараций, при подаче отчетности электронкой, подаются отдельно

Должен ли плательщик НДС при експорте товаров подавать оригинал или копию таможенной декларации в ГНИ?

Ответ на данный вопрос содержится в п. 18 Порядка заполнения и  подачи налоговой декларации по налогу на добавленную стоимость, утвержденного приказом Миндоходов Украины от 13.11.2013 г. № 678. 

В случае если таможенное оформление товаров, вывезенных за пределы таможенной территории Украины (указанных в строке 2.1 декларации по НДС), осуществлялось не с использованием электронной таможенной декларации, к декларации прилагаются оригиналы таможенных деклараций (экземпляры декларанта). Плательщики НДС, которые подают налоговую отчетность в электронном виде, оригиналы таможенных деклараций (экземпляров декларанта) подают отдельно в порядке, определенном для представления налоговой отчетности в бумажном виде.


 

В случае если таможенное оформление товаров, вывезенных за пределы таможенной территории Украины, осуществлялось с использованием электронной таможенной декларации, такая электронная таможенная декларация предоставляется контролирующим органом по месту таможенного оформления (т.е., таможней) контролирующему органу по месту учета такого налогоплательщика (т.е., ГНИ) в порядке, утвержденном центральным органом исполнительной власти, который обеспечивает формирование и реализует государственную налоговую и таможенную политику, в электронной форме с соблюдением условия по регистрации электронной подписи в соответствии с законом. Следовательно, если таможенное оформление экспорта товаров осуществлялось в электронном виде, экспортеру подавать в свою ГНИ экземпляр декларанта не нужно.  

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Фінансова звітність КІК: як засвідчити та подати?
    Фізособа - контролер КІК (також є ФОП) отримав фінзвітність КІК. Чи можна в електронному кабінеті ФОПа створити звіт про КІК та декларацію про майновий стан фізособи? Як завірити та прикріпити фінзвітність КІК в форматі pdf?
    23.04.2024558
  • Звіт про КІК, якщо компанія не вела діяльності
    В грудні 2022 року фізособа заснувала компанію в США (100% частка). Компанія з дня заснування не вела діяльність і за правилами США не подавала фінзвітність. Фінансовий рік в США з 01.10 по 30.09. У 2024 році фізособа продала свою частку іншій особі. Як сформувати звіт по КІК в Україні, якщо фінзвітності немає?
    23.04.2024105
  • Хто є опосередкованим власником КІК?
    У іноземної юрособи два засновники – фізособи, резиденти України: чоловік (80%) і колишня дружина (20%). Обоє подають звітність про КІК. Пов'язані особи чоловіка, які не впливають на діяльність КІК і не здійснюють фактичний контроль – нова дружина, батько, діти, брат. Хто є опосередкованим власником КІК?
    19.04.202468
  • Чи потрібно подавати скорочений звіт про КІК у 2024 р. якщо звітний рік КІК починається у 2023 р., а закінчується у 2024 р.?
    ФО стала контролюючою особою КІК у 4 кварталі 2023 р. Відповідно до законодавства країни реєстрації КІК фінансовий рік для компанії (зареєстрованої у 4 кв. 2023 р.) закінчується 31.12.2024 р. Чи потрібно у даному випадку подавати скорочений звіт про КІК?
    18.04.202468
  • Звіт про КІК, якщо КІК у стані ліквідації і не складає фінзвітність
    КІК (Литва) зареєстровано в 2009 р. Фізособа - резидент України має повний контроль (100%). КІК перебуває в стадії ліквідації, з 2016 року не складає фінзвітність, хоча в 2017 році на КІК зареєстровано автомобіль. Які документи потрібні для подання звіту КІК за 2022, 2023 роки?
    12.04.2024194